Andrzej Duda spotka się z szefem NATO Jensem Stoltenbergiem

Andrzej Duda spotka się z szefem NATO Jensem Stoltenbergiem Źródło: PAP, fot: Bartosz Jankowski

W czwartek dojdzie do spotkania sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga z Andrzejem Dudą. Po rozmowie odbędzie się konferencja prasowa. Prezydentowi za jego aktywność na arenie międzynarodowej podziękował premier Mateusz Morawiecki.

Informację o spotkaniu Andrzeja Dudy z szefem Sojuszu Północnoatlantyckiego Jensem Stoltenbergiem przekazało w środę biuro prasowe NATO.

Potwierdzono, że spotkanie odbędzie się w kwaterze głównej Sojuszu w Brukseli. Kiedy spotkanie się zakończy, około godz. 14:15 ma rozpocząć się wspólna konferencja prasowa.

Andrzej Duda z Jensem Stoltenbergiem rozmawiał już telefonicznie w ubiegłym tygodniu. Prezydent podziękował wówczas szefowi NATO, że ten „w tak zdecydowany sposób przedstawił swoje stanowisko” dotyczące sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.

Duda spotka się ze Stoltenbergiem. Morawiecki dziękuje

Na temat spotkania Andrzeja Dudy z Jensem Stoltenbergiem wypowiedział się premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podziękował prezydentowi za aktywność oraz dyskusje prowadzone przez niego na forum międzynarodowym ws. kryzysu na granicy z Białorusią.

Morawiecki zwrócił uwagę, że działalność prezydenta Dudy jest niezwykle ważna, ponieważ „konflikt, który rozgorzał na wschodniej granicy Polski, to konflikt o bezpieczeństwo”. – Jest to wschodnia flanka Unii Europejskiej, nasza granica, ale jednocześnie nasza granica jest wschodnią granicą Paktu Północnoatlantyckiego – wskazał szef rządu.

Dodał, że poprzez swoją aktywność prezydent RP „uświadamia i podkreśla, jakie ryzyka wokół nas krążą, jednocześnie szuka rozwiązań z tej sytuacji i pokazuje, że mamy pewien plan”. – Mamy ewentualne sankcje w zanadrzu i dyskutujemy o nich z naszymi sojusznikami – mówił Mateusz Morawiecki.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com