Beata Szydło „broni Trumpa” i „szuka wrogów”? Wskazała „ostatni moment” dla UE i NATO

Fot. Jakub Włodek / Agencja Wyborcza.pl

„Wszyscy mówią teraz o typowych dla niego wypowiedziach Donalda Trumpa” – stwierdziła Beata Szydło w mediach społecznościowych. W swoim wpisie polityczka skrytykowała postępowanie państw NATO i UE. „A Pani znowu szuka wrogów i broni Trumpa” – ocenił Miłosz Motyka.

Nie milkną echa słów wypowiedzianych przez Donalda Trumpa. Były prezydent USA zakwestionował artykuł 5. NATO, który w przypadku ataku na którekolwiek z państw sojuszu zobowiązuje jego pozostałych członków do udzielenia mu pomocy. „Wszyscy mówią teraz o typowych dla niego wypowiedziach Donalda Trumpa, tymczasem naprawdę ważne słowa wypowiedział niedawno szef NATO” – napisała w serwisie X Beata Szydło.

Szydło próbowała odciągnąć uwagę od słów Trumpa. „Ostatni moment, aby kraje UE i NATO wzięły odpowiedzialność za bezpieczeństwo”

Polityczka PiS przytoczyła słowa Jensa Stoltenberg’a, który ocenił, że Rosja przez lata będzie stanowić zagrożenie dla NATO. Szef organizacji międzynarodowej przyznał również, że „przemysł zbrojeniowy w europejskich krajach NATO praktycznie nie istnieje i wymaga odbudowy”.

„Problem w tym, że do produkcji sprzętu wojskowego potrzebny jest przemysł ciężki. Tymczasem Komisja Europejska dąży w praktyce do całkowitej eliminacji przemysłu ciężkiego w Unii. Jak bez przemysłu ciężkiego można produkować w Unii czołgi, transportery opancerzone, działa samobieżne itp.?” – dopytywała Szydło w swoim wpisie.

Zdaniem byłej premierki „większość europejskich polityków nawet nie próbuje odpowiedzieć na to pytanie”. W dalszej części tweeta polityczka przypomniała o tym, że wojna Rosji z Ukrainą trwa już dwa lata. W jej ocenie większość krajów UE (z wyjątkiem Polski i krajów wschodniej flanki) nie poczyniła żadnych starań, aby poprawić wyposażenie swoich armii i rozwinąć przemysł zbrojeniowy. „To ostatni moment, aby wszystkie kraje UE i NATO wzięły odpowiedzialność za swoje wspólne bezpieczeństwo” – zaapelowała.

Miłosz Motyka o wpisie byłej premierki: „A Pani znowu szuka wrogów”

Na wypowiedź Szydło zareagował rzecznik prasowy PSL Miłosz Motyka. „A Pani znowu szuka wrogów i broni Trumpa” – stwierdził. Polityk podkreślił, że ostatnie dni przyniosły porozumienie z PE w sprawie wykluczenia zwiększonych inwestycji w obronność z procedury nadmiernego deficytu. „PS. Wojna Rosji przeciwko Ukrainie nie trwa od dwóch lat, tylko od 10” – skwitował.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com