Biden w marcu spotka się z prezydentem Dudą i Tuskiem. Rozmowy m.in. o współpracy obronnej i energetycznej

european_parliament - Flickr

– 12 marca 2024 r. prezydent USA Joe Biden spotka się w Białym Domu z prezydentem RP Andrzejem Dudą i premierem Donaldem Tuskiem – poinformował w mediach społecznościowych Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w USA, powołując się na wysokiego rangą przedstawiciela Białego Domu.

Spotkanie zbiega się z 25. rocznicą przystąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

– Przywódcy potwierdzą swoje niezachwiane poparcie dla obrony Ukrainy przed brutalną wojną Rosji – powiedział urzędnik amerykański cytowany przez Wałkuskiego.

Prezydenci USA i RP oraz Tusk mają też rozmawiać o nadchodzącym szczycie NATO, a także współpracy obronnej i w zakresie energetyki. 

Po godzinie 17.00 czasu polskiego na stronie Białego Domu znalazło się potwierdzenie tej informacji.

„Spotkanie zbiega się także z 25. rocznicą przystąpienia Polski do NATO i podkreśla wspólne, żelazne zaangażowanie Stanów Zjednoczonych i Polski na rzecz Sojuszu NATO, dzięki któremu wszyscy jesteśmy bezpieczniejsi. Cała trójka będzie koordynować działania przed nadchodzącym szczytem NATO w Waszyngtonie. Omówią także silne amerykańsko-polskie partnerstwo strategiczne w zakresie bezpieczeństwa energetycznego, jego solidne relacje gospodarcze oraz wspólne zaangażowanie Stanów Zjednoczonych i Polski na rzecz wartości demokratycznych”

– napisano w depeszy informacyjnej Waszyngtonu.

Źródło: niezalezna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com