Były nauczyciel Morawieckiego: Nie mam już sił do tego Mateusza. Człowiek się tylko wstydzi

Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Były nauczyciel obecnego premiera Polski Mateusza Morawieckiego skomentował jego słowa wypowiedziane w obronie Jana Pawła II. Szef polskiego rządu stwierdził bowiem, że reportaż wyemitowany przez TVN24 jest przykładem działania mającego za zadanie wywołanie w naszym kraju „wojny cywilizacyjnej”.

Onet zapytał nauczycieli o to, jak uczniowie reagują na najnowsze doniesienia na temat Jana Pawła II. Jednym z pedagogów, z którymi rozmawiał portal, jest Marek Jędrychowski z IX LO we Wrocławiu, który w przeszłości uczył obecnego premiera Mateusza Morawieckiego.

Były nauczyciel Morawieckiego: Nie mam już sił do tego Mateusza

Słowa premiera na temat reportażu „Franciszkańska 3” skomentował jego były nauczyciel Marek Jędrychowski. – Szczerze to nie mam już sił do tego Mateusza. To jest moja porażka pedagogiczna. Człowiek się tylko wstydzi za niego. I nie mam ochoty komentować jego kolejnych bzdur – powiedział w rozmowie z Onetem z rezygnacją. 

Jędrychowski, który w IX LO we Wrocławiu uczy historii i teraźniejszości oraz WOS-u przyznał, że rozmawiał ze swoimi uczniami nt. reportażu Marcina Gutowskiego. Jego zdaniem kwestie tuszowania pedofilii w polskim Kościele powinny zostać wyjaśnione do końca bez udziału polityków. – Kościół w tamtych czasach był w bardzo silnej opozycji do władzy. Każda taka sprawa, która wyszłaby na jaw, byłaby paliwem dla przeciwników Kościoła. Kościół był wtedy oblężoną twierdzą. Ale ten czas minął, dlatego czas wyznać prawdę – podkreślił. 

Mateusz Morawiecki broni Jana Pawła II i zmienia zdjęcie w tle na Facebooku

6 marca TVN24 wyemitowało dokument „Franciszkańska 3”, w którym pojawiły się dowody mające wskazywać na tuszowanie przypadków pedofilii w Kościele przez Karola Wojtyłę. Zaraz po emisji materiału premier Morawiecki zaktualizował swoje zdjęcie w tle na Facebooku – wybrał podobiznę Jana Pawła II z napisem „Nie lękajcie się”.

Później szef polskiego rządu opublikował w serwisie także nagranie, w którym broni papieża. – Staję dziś w obronie papieża Jana Pawła II. Zawdzięczamy mu jako naród bardzo wiele. Być może zawdzięczamy wszystko – mówił, dodając, że „są środowiska”, które chcą wywołać w Polsce „cywilizacyjną wojnę”. – Te ataki na papieża – Polaka, wpisują się w szerszy kontekst cywilizacyjny, ponieważ wywodzą się ze środowisk, które w miejsce tradycji, kultury i normalności chcą zaaplikować nam rewolucję wywracającą do góry nogami dotychczasowe życie większości społeczeństwa – stwierdził.

Gazeta.pl

1 thought on “Były nauczyciel Morawieckiego: Nie mam już sił do tego Mateusza. Człowiek się tylko wstydzi

  1. Nie mysle tak. Ale zwroca uwage ze nie mowie o tym dla czego musimy kupowac gas i ropy trzy razy drozszej niz z rury siberyjskiej, jak bedzie na tych cenach robic konkurencje zagranicznym producentam, jak dlugo bedziemy wiezyc „partnerom” zachodnim ktory licza kraj za niczego nie zdolny, kiedy zaczno zamykac zaklady jak w Niemczach. czy beda takie same zamieszki jak we Francji, Czechach i Moldawii …. Czy to bedzie nie zbyt drogo za nielojalnosc nasza i wrogosc do Rosji?????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com