Dariusz Joński opuścił studio TVP. „Pan nie jest dziennikarzem, tylko funkcjonariuszem PiS”

fot. Twitter.com/Dariusz Joński

Poseł Koalicji Obywatelskiej opuścił program „Woronicza 17” transmitowany przez TVP. Powodem takiej decyzji Dariusza Jońskiego było nie tyle spięcie z posłanką PiS Joanna Lichocką – o czym pisze tvp.info, ale przede wszystkim niemożność zabrania głosu.

Prowadzący program „Woronicza 17” w TVP Miłosz Kłeczek powiedział Dariuszowi Jońskiemu, że rzekomo głosi propagandę krytykując działania rządu w sprawie rosnącej inflacji. – To po co Pan przychodzisz do programu? Po co Pan przyjął zaproszenie? – dopytywał redaktor na posła, który próbował dokończyć swoją wypowiedź.

Spięcie posła z prowadzącym program w TVP. „Halo, ale my mówimy o tarczy antyinflacyjnej, a nie 2013 roku”

– Przyszedłem po to, żeby powiedzieć, jaka jest sytuacja. Bo pan nie powie o drożyźnie czy inflacji. Pan zagłusza to, co ja chcę powiedzieć. A dlatego Pan to robi, bo Pan nie jest dziennikarzem, tylko funkcjonariuszem PiS. Pan nie chce usłyszeć, co ja chcę powiedzieć, co chce powiedzieć Koalicja Obywatelska – mówił poseł Dariusz Joński.

Miłosz Kłeczek stwierdził wówczas, że właśnie dał się wypowiedzieć politykowi i przekrzykiwany przez Joannę Lichocką stwierdził, że Joński przyszedł do jego programu „ze swoją partyjną propagandą i ze swoim populistycznym przekazem”. Następnie przedstawił dane, z których ma wynikać, że za rządów PO-PSL nie było podwyżek wynagrodzeń.

– Halo, ale my mówimy o tarczy antyinflacyjnej, a nie 2013 roku. Pan mnie w ogóle nie słucha? – dopytywał Dariusz Joński. – Pan o ekonomii nie ma zielonego pojęcia – daje się usłyszeć zarzut Miłosza Kłeczka wobec posła PO. Poproszona o wypowiedź Lichocka stwierdziła, że nie wie, czy uda jej się w ogóle zabrać głos. Wówczas Kłeczek stwierdził, że „standardy w tym programie nie obowiązują, jak zaproszenie przyjmuje Dariusz Joński”. – Ma Pan szacunek do kobiet? To proszę dać się wypowiedzieć Pani Lichockiej – kontynuował gospodarz programu TVP.

„Pan poseł przyszedł odstawić medialną szopkę, po czym opuszcza studio”

Wówczas poseł Koalicji Obywatelskiej, który w porównaniu do innych uczestników dyskusji, otrzymał od prowadzącego program bardzo dużo negatywnych komentarzy pod swoim adresem, zdecydował się opuścić studio TVP. – Skoro pan nie chce słuchać tego, co mamy do powiedzenia, to nie będziemy do pana programu przychodzić w ogóle. Z państwem pewnie się zobaczę (do gości – red.), z Panem już nie bardzo (do Kłeczka – red.). Bardzo państwu dziękuję – powiedział Dariusz Joński wychodząc ze studia, w towarzystwie przekrzykujących się głosów.

– Pan poseł przyszedł odstawić medialną szopkę, po czym opuszcza studio. (…) Pan Joński abdykował – odpowiedział Kłeczek. Poseł Koalicji Obywatelskiej wcześniej mówił o tym, że wysoka inflacja jest winą rządu Prawa i Sprawiedliwości. Wtedy w obronie rządu stanęła posłanka PiS Joanna Lichocka, a słowa zaproszonych gości co chwila przerywane były przez gospodarze programu.

Więcej o tym, kim jest prowadzący „Woronicza 17” w TVP, można przeczytać w artykule „Kim jest Miłosz Kłeczek z TVP? Onet: Jego firmy dostały 6,5 mln zł od państwa”.

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com