Donald Tusk zabrał głos po wyborach. „Nie ma miejsca na partyjne egoizmy”

W powyborczy poniedziałek Donald Tusk udał się do Białegostoku, gdzie odbyło się wyjazdowe posiedzenie rządu oraz spotkanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego zwołane przez prezydenta Andrzeja Dudę. Premier podsumował te wydarzenia w krótkim komentarzu w mediach społecznościowych. „Wygraliśmy, by jednoczyć Polaków i całą Europę wokół bezpiecznych granic” – napisał.

W niedzielę Polacy wybrali swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Najwięcej, bo 21 mandatów, zdobyła Koalicja Obywatelska. Od razu następnego dnia odbyło się wyjazdowe posiedzenie rządu w Białymstoku. Tego samego dnia w stolicy województwa podlaskiego spotkała się także Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Podczas obu wydarzeń politycy dyskutowali przede wszystkim na temat sytuacji na granicy z Białorusią.

Donald Tusk podsumował dzień w Białymstoku. Odniósł się także do wyborów europejskich

Lider Platformy Obywatelskiej podsumował poniedziałkowe wydarzenia w krótkim komentarzu w mediach społecznościowych. Nawiązał przy tym do wyborów do Parlamentu Europejskiego. „Wygraliśmy, by jednoczyć Polaków i całą Europę wokół bezpiecznych granic. To musi być wspólna narodowa gra. Nie ma w niej miejsca na partyjne egoizmy. O tym było posiedzenie rządu, spotkanie z Prezydentem i moja rozmowa online z 9 premierami z UE. Jeden dzień w Białymstoku” – napisał.

Posiedzenie rządu w Białymstoku. Zapadły decyzje w sprawie sytuacji na granicy z Białorusią

Podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu Donald Tusk przedstawił najważniejsze ustalenia. Ministrowie uchwalili m.in. program „Tarcza Wschód”, który zakłada budowę umocnień na granicy z Rosją i Białorusią. Zadecydowano również o utworzeniu specjalnej strefy. 

Rozmawialiśmy dzisiaj o tym co państwo polskie musi zrobić, aby sytuacja na granicy była bezpieczniejsza z punktu widzenia państwa i mniej dokuczliwa dla mieszkańców. Przyjęliśmy uchwałę, której konsekwencją praktyczną jest rozporządzenie MSWiA o utworzeniu strefy buforowej przy granicy z Białorusią – poinformował premier. – Nieco więcej powiedział na temat samej strefy. Jej powstanie ma stworzyć lepsze warunki dla służb: straży granicznej, policji oraz wojskowych. – Ona nie będzie tak głęboko jak niektórzy to przedstawiali – przekonywał Donald Tusk.

Gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com