Janusz Kowalski: W 2027 r. może być referendum w sprawie wyjścia Polski z UE

Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta

Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski w programie „Onet Opinie” przekonywał, że Polska powinna „grać twardo” w relacjach z Unią Europejską. Jego zdaniem w 2027 roku „może być referendum w sprawie wyjścia Polski z UE”. Po jego wypowiedzi w sieci zawrzało. „Liczą, że do tego czasu zohydzą Polakom Unię” – czytamy w jednym z komentarzy.

Janusz Kowalski (Solidarna Polska) w środę 3 listopada gościł w programie Andrzeja Stankiewicza „Onet Opinie”, gdzie wypowiadał się m.in. na temat wzrostu cen energii w Polsce. Winą za nie obarczył Unię Europejską. 

Janusz Kowalski o referendum ws. polexitu. „Polska nie może być żebrakiem UE”

– Jestem zwolennikiem tego, byśmy oddychali powietrzem, tymczasem unijny system handlu emisjami i Zielony Ład hamuje transformację energetyczną w Polsce. W tym roku 18 mld zł wycieknie z polskich firm na zakup tych bezsensownych unijnych uprawnień, zamiast być inwestowane w czyste powietrze. To jest absurd unijnego handlu emisjami – mówił polityk. 

– Widzimy, że decyzje UE z lat 2019-2020 spowodowały obecny kryzys energetyczny w UE. Prawica przegra wybory, jeśli nie zatrzymamy zielonej inflacji – dodał. 

Poseł Solidarnej Polski poruszył także kwestię ewentualnego polexitu. – 2027 r., kiedy zakończy się obecna perspektywa budżetowa, to będzie czas, kiedy może być referendum w sprawie wyjścia Polski z UE. Jeśli nie zatrzymamy eurokratów, koszty życia w Polsce będą zbyt duże. Wyjście Polski z UE uderzy w gospodarkę niemiecką, dlatego musimy zacząć grać twardo. Polska nie może być żebrakiem UE – komentował. 

Burza w sieci po wypowiedzi Janusza Kowalskiego ws. polexitu 

Słowa Janusza Kowalskiego są szeroko komentowane w mediach społecznościowych. Do sprawy odniósł się już m.in. eurodeputowany Radosław Sikorski. „Liczą, że do tego czasu zohydzą Polakom Unię. A potem już będzie można rzucić się w objęcia 'rozsądnego konserwatysty’ z KGB. Tylko na miłość boską, niech nikt nie straszy PiSem albo polexit” – napisał na Twitterze. 

„Janusz Kowalski już wieszczy szybkie referendum ws. Polexitu. Super. Gdy jego koledzy ze Zjednoczonej Prawicy słuchają Kowalskiego, to – cytuję – mówią 'co za dureń’. Tak, wprost to mówią” – napisał Jacek Gądek z Gazeta.pl. 

„Tak, polexit to wyraźnie wymysł Tuska. Nawet wiem kiedy na to wpadł” – skomentowała Dominika Długosz, dziennikarka „Newsweeka”. 

To nie pierwsza krytyczna opinia posła Kowalskiego o Unii Europejskiej. We wrześniu polityk przekonywał na Twitterze, że Polska miałaby tracić finansowo, będąc częścią wspólnoty. Warszawskie biuro Komisji Europejskiej szybko odpowiedziało Kowalskiemu. „Zestawienie transferów finansowych pomiędzy Polską a budżetem UE wskazuje na tendencję dokładnie odwrotną” – napisało.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com