Komentarze po przyznaniu koncesji TVN24. „Skończyło się wymachiwanie szabelką”

Foto: Fotorzepa/ Michał Walczak

„No i skończyło się wymachiwanie szabelką” – napisał na Twitterze Krzysztof Bosak z Konfederacji, komentując środową decyzję KRRiT w sprawie koncesji dla TVN24.

W środę wieczorem Teresa Brykczyńska, rzeczniczka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, poinformowała, że KRRiT zakończyła postępowanie w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN24. Cztery głosy były „za”, jeden „przeciw”. Decyzja zapadła na 4 dni przed wygaśnięciem koncesji na nadawanie. – Czekaliśmy 594 dni zauważył Piotr Kraśko, rozpoczynając program „Fakty po Faktach”.

Decyzję KRRiT głośno komentowali politycy opozycji. „No i skończyło się wymachiwanie szabelką” – napisał na Twitterze Krzysztof Bosak. W podobnym tonie sprawę ujął Michał Kobosko. „Przedłużenie koncesji dla TVN24. Wycofywanie uchwał anty-LGBT. Nagłe umizgi do Amerykanów ws. energetyki jądrowej. PIS jak zwykle, robi krok do przodu, trzy do tyłu” – zauważył. „Ale i tak po czasach PiS będzie masa rzeczy do odgruzowania” – dodał przewodniczący partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Do sprawy odniósł się także Jarosław Gowin. Były wicepremier zwrócił uwagę, że rekoncesja jest kolejną sprawą, w której „Porozumienie miało rację”.

Podobnie komentowali inni politycy Porozumienia. Wicerzecznik partii Jan Strzeżek ocenił, że KRRiT przez prawie dwa lata robiła w tej sprawie „fikołki”. „Po co była ta cała dziecinada i niszczenie powagi państwa?” – spytał. Anna Kornecka z kolei zwróciła uwagę na „kilka miesięcy szopki dla odwrócenia uwagi od podwyżki podatków i żenujący spektakl z powodu pomysłu lex TVN”. „A w międzyczasie wyrok za Izbę Dyscyplinarną, brak zatwierdzenia Krajowego Planu Odbudowy i kary za Turów” – dodała.

„Kaczyński skapitulował. Ale do czasu” – ostrzegł Michał Szczerba. Poseł Platformy Obywatelskiej zwrócił uwagę, że KRRiT przed głosowaniem jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie „podjęcia działań mających na celu uporządkowanie zasad rozpowszechniania programów radiowych i telewizyjnych w Polsce w zakresie możliwości działania podmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego”. Zdaniem rzeczniczki KRRiT uchwała była niezbędna dla podjęcia decyzji dotyczącej koncesji dla TVN24.

„Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wprowadza przepisy Lex Anty-TVN bezprawną uchwałą. Wchodzi w kompetencje Sejmu, Senatu i Prezydenta. Bezprawie urzędnicze!” – stwierdził Szczerba.

Podobnie skomentowała uchwałę Iwona Śledzińska-Katarasińska. „Była wielka bitwa z projektem ustawy Lex TVN. Niby wygraliśmy. A tu myk jakaś uchwała KRRiT i już nie ma dla PiS-u sprawy. Co chcieli to osiągną. Jak zwykle po ichniemu – krętactwem” – stwierdziła.

„Dobrze, że KRRiT przyznała koncesję TVN24. Źle, że musimy się z tego cieszyć, a nie było to normalnością” – zauważył natomiast Krzysztof Gawkowski. Przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy ocenił, że „ludzie PiS pokazali po raz kolejny, że są jedynie marionetkami w rękach Kaczyńskiego, ośmieszając przy okazji siebie ale i Polskę na arenie międzynarodowej”.

Źródło: https://www.rp.pl/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com