Krystyna Pawłowicz w swoim stylu przeprasza Donalda Tuska. „Proszę nie dawać powodów!”

Fot. Adam Stępień / Agencja Wyborcza.pl

Krystyna Pawłowicz, sędzia Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, skomentowała fotomontaż, na którym widać lidera PO i przywódcę III Rzeszy. „A który to Hitler…?” – zapytała. Po dwóch dniach postanowiła jednak przeprosić za swój „żart”. „Uznałam, że żartobliwe pytanie pod fotką jest nieistotne. Jednak usunęłam to pytanie i przepraszam Pana za nie” – napisała w mediach społecznościowych.

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz skomentowała w sobotę przerobione zdjęcie Donalda Tuska, który wraz z wnukami ogląda telewizję. Na ekranie odbiornika wklejona została postać Adolfa Hitlera. Była posłanka zapytała pod postem, która z osób widocznych na zdjęciu do Adolf Hitler. Dwa dni później postanowiła jednak przeprosić za swój komentarz.

„Panie Donald Tusk, ponieważ publicznie wyraża się Pan o obecnej sytuacji w RP w duchu przedwojennych Niemiec, uznałam, że żartobliwe pytanie pod n/w fotką jest nieistotne. Jednak usunęłam to pytanie i przepraszam Pana za nie. Proszę nie dawać jednak powodów do takich żartów” – napisała w poniedziałek na Twitterze.

Wcześniej Pawłowicz obrażała m.in. posła Tomasza Trelę, nazywając go m.in. „chamem”, „łobuzem”, „dziadem kalwaryjskim” i „V ruską kolumną”. Posłankę opozycji Kamilę Gasiuk-Pihowicz nazwała „myszką-agresorką”. Ostatnio oberwało się nawet ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze.

Krystyna Pawłowicz do Zbigniewa Ziobry: Szczuje pan na mnie

Krystyna Pawłowicz jest jedną z pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy nie udostępnili publicznie swoich oświadczeń majątkowych. Julia Przyłębska po raz kolejny uwzględniła wniosek sędzi o nadanie klauzuli tajności „zastrzeżone”.

O sprawę tajnych oświadczeń majątkowych był  pytany w lipcu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. – Jestem zwolennikiem jawności oświadczeń majątkowych. Byłem inicjatorem ustaw wprowadzających jawność oświadczeń majątkowych sędziów, prokuratorów i taki jest mój pogląd. Każdemu doradzam, aby ujawniał oświadczenia majątkowe w takim zakresie, w jakim stanowi to prawo. To dotyczy również sędziów Trybunału Konstytucyjnego – odpowiedział. 

 „SZCZUJE Pan na mnie za to, że ZGODNIE z PRAWEM uzasadnienie korzystam z możliwości wnioskowania o nieujawnianie mego oświadczenia majątkowego…ZGODNIE z prawem. Dlaczego ?” – napisała sędzia Trybunału Konstytucyjnego. 

Przypomnijmy, że wymóg publikacji oświadczeń majątkowych sędziów wprowadziła nowelizacja Prawa o ustroju sądów powszechnych z listopada 2016 roku. Oświadczenie może być utajnione, gdy jawność rodziłaby zagrożenie dla sędziego lub jego bliskich. 

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com