Mateusz Morawiecki dla „Sieci”: Będzie trzecia kadencja. „Przegrana byłaby nieszczęściem dla Polski”

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Premier Mateusz Morawiecki przekonuje w nowym numerze tygodnika „Sieci”, że Prawo i Sprawiedliwość wygra najbliższe wybory parlamentarne i utrzyma władzę. Szef rządu krytykuje też opozycję: – Nie ma w Europie innej opozycji, która tylko w jakimś nieszczęściu swoich rodaków, w jakiejś nędzy kraju, katastrofie widzi możliwość zwycięstwa, która tak cynicznie trzyma za to kciuki.

Zdaniem Mateusza Morawieckiego postawa opozycji sprzyja dążeniom Moskwy do destabilizacji. – Musimy chronić naszą stabilność. Putin chce klęski obozu propolskiego – my musimy zapewnić temu obozowi kolejną kadencję rządów. To jest dziś polska racja stanu – stwierdził szef rządu w rozmowie z tygodnikiem „Sieci”.

Morawiecki o szansach PiS na trzecią kadencję: Wygramy wybory

– I chcę powiedzieć jasno, chcę, by to wybrzmiało: my kolejne wybory wygramy, dalej będziemy prowadzili dobrym kursem polskie sprawy. Szanse na trzecią kadencję są bardzo duże. Zmieniliśmy Polskę, wzmocniliśmy fundamenty jej rozwoju i bezpieczeństwa. Jeśli uzyskamy zgodę Polaków na kolejne cztery lata, to perspektywa 12 lat daje pewność domknięcia kluczowych projektów – podkreślił.

Morawiecki o opozycji: Potulna wobec sił zewnętrznych, nienowoczesna

Premier uważa, że podczas wyborów będziemy decydowali „między projektem rozwoju, który reprezentuje obóz rządzący, a stagnacją połączoną z potulnością wobec sił zewnętrznych znaną Polakom z przeszłości”. – Nasi oponenci polityczni krytykują duże projekty rozwojowe. Ich podejście jest szokująco archaiczne, nienowoczesne – przekonuje Morawiecki.

– Polska zasługuje na więcej niż miałkość i miernota, w którą próbuje nas wepchnąć opozycja. Projekty, które realizujemy, mamy w planach, podnoszą nas na zupełnie nowy poziom cywilizacyjnego rozwoju. Ich przerwanie przez kompletną zmianę rządu byłoby dla Polski prawdziwym nieszczęściem. Dlatego musimy walczyć, musimy zwyciężyć. I to zwycięstwo jest w zasięgu ręki – zaznacza Prezes Rady Ministrów.

Źródło: gazeta.pl

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com