Nagła śmierć 41-letniej działaczki PSL. Poruszony Władysław Kosiniak-Kamysz pożegnał Ewelinę Bień

Fot. Wojciech Habdas / Agencja Wyborcza.pl

Była radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Ewelina Bień zmarła nagle w szpitalu. Władysław Kosiniak-Kamysz pożegnał 41-letnią działaczkę Polskiego Stronnictwa Ludowego podczas konwencji wyborczej Trzeciej Drogi w Kielcach. – Ewelina była jedną z najdzielniejszych osób, jakie znaliśmy – powiedział przewodniczący PSL.

Trzecia Droga rozpoczęła kampanię przed wyborami samorządowymi. 17 lutego politycy Polski 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego pojawili się na konwencji zorganizowanej w Kielcach. W jej trakcie Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się do informacji o śmierci Eweliny Bień. Przewodniczący PSL ze wzruszeniem pożegnał 41-letnią działaczkę swojego ugrupowania.

Kielce. Władysław Kosiniak-Kamysz o zmarłej działaczce PSL: Ewelina Bień dała nam wielką siłę

Ewelina Bień zmarła nagle w szpitalu w nocy z 16 na 17 lutego. Władysław Kosiniak-Kamysz wspomniał o tym na samym początku konwencji. – Tu, w Kielcach, nie mogę nie zacząć od wspomnienia jednej osoby, która powinna dzisiaj z nami być, która otwierała naszą konwencję przed wyborami parlamentarnymi, która pomimo swojej choroby była jedną z najdzielniejszych osób, jakie znaliśmy. Mówię o Ewelinie Bień, która zmarła dzisiejszej nocy – przekazał przewodniczący PSL.Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że przed wyborami parlamentarnymi „Ewelina Bień dała nam wielką radość, to była najpiękniejsza konwencja w tamtej kampanii”. – Ona ją tutaj otwierała, dała nam wielką siłę i energię. Więc dzisiaj, wspominając ją ze wzruszeniem, nie załammy się, bo ona chciałaby, żebyśmy z radością poszli w to, co przed nami w najbliższym czasie. Ewelina, jesteś z nami – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Ewelina Bień nie żyje. Działaczka PSL była radną Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Ewelina Bień była radną Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego w latach 2014-2018, szefową Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Aktywności Lokalnej „Zielonka” i założycielką Zespołu Ludowego „Zieleńczanie”. Działaczka PSL pracowała w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com