„Nie wybieraj mieszkania, wybieraj sąsiadów”. Rozmowa pierwszych dam Polski i Ukrainy

fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Pierwsze damy Polski i Ukrainy – Agata Kornhauser-Duda oraz Ołena Zełenska – odbyły spotkanie w formie wideorozmowy. Tematem rozmów była m.in. współpraca w zakresie pomocy humanitarnej. 

– Ołena Zełenska w imieniu narodu ukraińskiego złożyła na ręce Pierwszej Damy RP wyrazy głębokiej wdzięczności za polską solidarność okazywaną od pierwszego dnia rosyjskiej agresji na Ukrainę – czytamy na stronie prezydent.pl. W komunikacie podkreślono, że granicę z Polską przekroczyło ponad 3 miliony Ukraińców, a w Polsce urodziło się już blisko 1000 ukraińskich dzieci.

Agata Kornhauser-Duda podkreśliła:

Jestem dumna z Polaków, którzy otworzyli serca i drzwi swoich domów przed Braćmi Ukraińcami

Z kolei Ołena Zełenska dodała: „Moje rodaczki mówią, że otrzymują znacznie więcej, niż mogłyby oczekiwać. Gorąco za to dziękuję”.

 W naszym kraju znane jest powiedzenie: nie wybieraj mieszkania, wybieraj sąsiadów. My mamy ogromne szczęście do polskich sąsiadów. Jeszcze raz za wszystko dziękuję! – stwierdziła Pierwsza Dama Ukrainy.

Pierwsze damy omówiły potrzeby przebywających w Polsce uchodźców. Zadeklarowały też wolę współpracy przy UN Global Compact Network: długoterminowym wsparciu w ramach ONZ.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com