Podpisano umowę na zakup amunicji artyleryjskiej. Minister mówi o milionie pocisków

twitter.com/MON_GOV_PL/screen

Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak powiedział dziś, że zatwierdził umowę dot. zamówienia na amunicję artyleryjską. Jak dodał, umowa pozwala na to, aby zwiększyć moce produkcyjne polskiego przemysłu zbrojeniowego.

„Przed chwilą zatwierdziłem umowę ramową dotyczącą zamówienia przez Wojsko Polskie w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, w konsorcjum na czele którego stoi Polska Grupa Zbrojeniowa, amunicji artyleryjskiej 155 mm”

– poinformował podczas konferencji w MON szef resortu Mariusz Błaszczak.

Jak podkreślił, „doświadczenia z wojny na Ukrainie stanowią wprost, że artyleria odgrywa kluczową rolę”. Wskazał, że chodzi zarówno o skuteczną obronę Ukrainy, jak i metodę ataku przypuszczanego przez Rosję na Ukrainę.

„Decyzje władz polskich skoncentrowane są na tym, żeby wzmacniać artylerie”

– mówił szef MON.

Błaszczak podkreślał też, dlaczego ważne są duże ilości amunicji, które zamawiane są w polskim przemyśle zbrojeniowym. „Dziennie na Ukrainie wykorzystywanych jest kilkadziesiąt tysięcy sztuk amunicji” – zauważył. „Nasze zamówienie dotyczy setek tysięcy, ale można powiedzieć również, że można mówić o milionie sztuk amunicji, jaka powinna być wyprodukowana przez polski przemysł zbrojeniowy” – dodał minister obrony.

„Umowa pozwala na to, żeby polski przemysł zbrojeniowy mógł doprowadzić do zwiększenia mocy produkcyjnej” – podkreślił szef MON.

„Będziemy wykorzystywać tę amunicje na szkolenie naszych żołnierzy, będzie stanowiła ona rezerwę dla Wojska Polskiego, ale jeśli te moce produkcyjne, a jestem o tym głęboko przekonany, wzrosną w krótkim czasie, będziemy mogli także amunicję eksportować”

– powiedział Błaszczak.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com