Pogoda na weekend 25-26 września. Do Polski nadciąga ocieplenie

Fot. Gazeta.pl

W najbliższy weekend w większości kraju znów zrobi się nieco cieplej. Na najwyższe temperatury liczyć mogą mieszkańcy południa. Tam w niedzielę możliwe będą nawet 22-23 stopnie.

Po ostatnich chłodnych i bardzo pochmurnych dniach w najbliższy weekend (25-26 września) w końcu możemy liczyć na odrobinę słońca i nieco wyższych wartości na termometrach. Największą zmianę odczują mieszkańcy południowej Polski.

Pogoda na sobotę. Na południu w końcu się ociepli. W kraju od 16 do 21 stopni

Tempera maksymalna w cieniu będzie się w piątek wahać między 16 stopniami na Pomorzu a 21 w południowej Polce. Niestety mieszkańcy północy nie odczują ocieplenia, choć aura będzie tego dnia wyraźnie przyjemniejsza. W Trójmieście na termometrach będzie zaledwie 16 stopni, w Olsztynie i Białymstoku niewiele więcej – 17. Na 18 stopni liczyć mogą mieszkańcy Łodzi, natomiast 19 – Szczecina, Bydgoszczy, Warszawy, Poznania, Zielonej Góry i Lublina. W pozostałych regionach temperatura wahać będzie się między 20 a 21 stopniami. W Kielcach i Rzeszowie na termometrach zobaczymy 20 kresek powyżej zera, natomiast we Wrocławiu, Katowicach i Krakowie możemy liczyć, że temperatura przekroczy tę wartość. Mimo pewnego zachmurzenia zza sobotnich chmur spoglądać będzie na nas jednak słońce. Możliwe przelotne opady deszczu.

Pogoda na niedzielę. Nawet do 23 stopni na południowym zachodzie

Pogoda w niedzielę ma być jeszcze ładniejsza. Na termometrach zanotujemy nawet 23 stopnie – najcieplej będzie we Wrocławiu i Katowicach, choć w Zielonej Górze, Poznaniu i Krakowie wartości nie będą się różnić zbyt znacznie – tam ma być 22 stopnie. Nie zmieni się natomiast temperatura na północy. W Gdańsku pozostanie zaledwie 16 stopni w cieniu. W pozostałych miejscowościach możemy jednak liczyć na delikatnie wyższe wartości lub przynajmniej podobne do tych sobotnich. W Olsztynie, Białymstoku i Lublinie prognozowane jest 18 stopni, w Bydgoszczy, Łodzi i Kielcach – 20. Rzeszowianie i Szczecinianie mogą natomiast liczyć na 21 kresek powyżej zera. Dzień okaże się być jeszcze bardziej słoneczny od poprzedniego. Nie powinno padać. 

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com