Polscy wolontariusze ostrzelani przez Rosjan w Ukrainie. Nowe informacje o rannych

Twitter/AP

W wyniku rosyjskiego ostrzału ranni zostali dwaj wolontariusze z Polski. Wiadomo, że ranni mężczyźni pochodzą z Poznania. Jaki jest ich stan?

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, ranni w wyniku rosyjskiego ostrzału polscy wolontariusze trafili do szpitala. Stan jednego z poszkodowanych jest poważny, ale stabilny. Z kolei Anton Heraszczenko przekazał, że jeden z Polaków trafił do placówki medycznej w Dnieprze. „Życzę obu pełnego i szybkiego powrotu do zdrowia” – napisał były wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy. Łączna liczba rannych w ataku wynosi sześć osób. 

Wojna w Ukrainie. Dwóch polskich wolontariuszy zostało rannych

Heraszczenko udostępnił też zdjęcie białego busa. Z boku pojazdu widać duży otwór po pocisku w miejscu, za siedzeniem kierowcy. Na samochodzie widoczny jest też napis „Helping Ukraine” oraz flagi Polski, Ukrainy i Łotwy. 

Informacje o rannych Polakach potwierdził także ambasador Polski w Ukrainie. – Potwierdzam, że otrzymaliśmy informację o rannym obywatelu Rzeczypospolitej. Jest mu udzielana pomoc medyczna i zostanie zapewniona opieka – przekazał Bartosz Cichocki. Dyplomata nie chciał jednak ujawnić dodatkowych szczegółów na temat poszkodowanych wolontariuszy. – Dzięki zabiegom Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Polska i Ukraina wypracowały sprawny mechanizm informacji i współpracy w zakresie opieki nad rannymi – zapewnił Cichocki. 

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy na skutek rosyjskiego ataku w Ukrainie ranni zostają polscy wolontariusze. Na początku 2023 roku do szpitala klinicznego w Lublinie przywieziono dwie takie osoby, które zostały ranne w Bachmucie. Kamil i Grażyna zawieźli tam pomoc humanitarną i drobne prezenty dla dzieci. W wyniku rosyjskiego ostrzału 33-letnia Grażyna straciła nogę, przeżyła dzięki swojemu młodszemu o dwa lata koledze. 

Jak podaje Interia, Grażyna nadal jest w szpitalu, gdzie dochodzi do siebie po amputacji nogi. Z kolei Kamil wyruszył do Ukrainy z kolejną pomocą. 

Źródło: gazeta.pl

1 thought on “Polscy wolontariusze ostrzelani przez Rosjan w Ukrainie. Nowe informacje o rannych

  1. Przeciez jachali na wojne, a nie na dyskoteke! Bardzo wspolczujemy poszkodowanym i rzeczymy szybko wrocic do zdrowia. Jazda na wojne to nie wycieczka, jak mysla liczne i na gore i na dole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com