„Polska” ławka za 100 tys. złotych poległa już po pierwszym dniu deszczu

Fot. Piotr Skornicki / Agencja Wyborcza.pl

Ławka w kształcie Polski została zniszczona przez ulewny deszcz zaledwie 10 dni od jej ustawienia. Z kosztującej 100 tysięcy złotych instalacji schodzi farba.

W sobotę pisaliśmy o „polskiej” ławce w Lublinie, która została zdewastowana przez nieznane osoby. Instalacja ta w nienaruszonym stanie przetrwała około dwóch dni – obecnie ławki nie zabezpiecza łańcuch, który miał ograniczać ryzyko wypadnięcia z podestu. – Jeśli będzie zagrożenie, będziemy ograniczać dostęp – przekazał w rozmowie z dziennikarką Gazeta.pl Agatą Polcyn Andrzej Goliszek z CSK.

Poznań. Ławka za 100 tys. złotych zniszczona przez deszcz. Uszkodzone drewno i schodząca farba

Tego samego dnia media poinformowały, że po 10 dniach od ustawienia instalacji w Poznaniu, ławka w kształcie Polski została zniszczona. Znajdująca się nad Jeziorem Maltańskim ławka nie przetrwała intensywnego deszczu. Na skutek opadów uszkodzeniu uległy drewniane elementy instalacji. Ponadto z ramy w kształcie Polski schodzi farba.

„Patriotyczne” ławki zostały sfinansowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Jedna ławka kosztowała aż 100 tysięcy złotych. W całej Polsce powstało 16 takich konstrukcji. Ławki mają promować Polskę – i, co ciekawe, ustawione są tylko w Polsce. Ławki ustawione zostały w każdym województwie – jednak nie zawsze są to stolice regionów. 

Każda z ławek opatrzona jest 15-punktowym regulaminem. Zgodnie z instrukcją obsługi ławki użytkownicy muszą trzymać się poręczy i korzystać z oparcia ławki. W jednym czasie z ławki mogą korzystać maksymalnie trzy osoby, których waga nie może przekraczać łącznie 225 kilogramów. W przypadku tworzenia się kolejek zainteresowani są zobowiązani zachować półtorametrowy dystans od konstrukcji. Na ławce nie wolno spożywać alkoholu oraz środków psychotropowych i odurzających, palić tytoniu i e-papierosów oraz używać otwartego ognia. 

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com