Prawo i Sprawiedliwość wciąż na pierwszym miejscu w dwóch sondażach. Ale strata poparcia jest wyraźna

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Z opublikowanych w poniedziałek dwóch sondaży wynika, że notowania Prawa i Sprawiedliwości nadal spadają. W obu partia rządząca ma ok. 30 proc. poparcia. Z badania dla „Gazety Wyborczej” wynika, że PiS ma tylko 6 pkt. proc. przewagi nad Koalicją Obywatelską.

W badaniu United Surveys dla Wirtualnej Polski Prawo i Sprawiedliwość ma 30,6 proc. poparcia. W badaniu z 5 listopada partia Jarosława Kaczyńskiego zanotowała 32,6 proc., natomiast miesiąc wcześniej 37,1 proc.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 21,7 proc. (21,6 proc. w poprzednim sondażu). Kolejna jest Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą oddanie głosu zadeklarowało 13,3 proc. badanych (16,5 proc. 5 listopada). 

W poniedziałek wyniki innego sondażu opublikowała „Gazeta Wyborcza„. Badanie dla dziennika przeprowadził Kantar. W nim PiS ma 30 proc. poparcia. Następne dwa miejsca przypadły Koalicji Obywatelskiej (24 proc.) i Polsce 2050 (14 proc.). Kolejne ugrupowania to: Konfederacja (9 proc.), Lewica (8 proc.), Koalicja Polska-PSL (4 proc.) i Kukiz’15 (2 proc.). 6 proc. respondentów nie wie, na kogo zagłosuje. 2 proc. zadeklarowało głosowanie na opozycję bez wskazania konkretnej partii. „Inne” – takiej odpowiedzi udzieliły 2 proc. Dziennik zwraca uwagę, że w porównaniu z ubiegłym miesiącem PiS straciło 2 pkt. proc., a w porównaniu z ubiegłym rokiem 6.  

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com