Premier Morawiecki poleciał samolotem na mszę? „Jeden z krótszych lotów z Radomia na Okęcie”

Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Wyborcza.pl // screen z Twittera @arturmoleda

W niedzielę premier Mateusz Morawiecki odbył trzy loty samolotem, aby wziąć udział w mszach w Piekarach Śląskich (woj. śląskie) i Starej Błotnicy (woj. mazowieckie). Media zwracają uwagę, że loty te – zwłaszcza powrotny z Radomia na Okęcie – były bardzo krótkie. „Czy to ma ekonomiczne uzasadnienie, niech każdy sam rozsądzi” – skomentował Szymon Jadczak, dziennikarz Wirtualnej Polski.

Jak wynika z danych na Flightradar24.com w niedzielę 28 maja o godz. 10:01 rządowy Embraer 175 z premierem na pokładzie wystartował z Okęcia i poleciał do podkatowickich Pyrzowic. Lot trwał 31 minut. Z Pyrzowic rządowa kolumna odjechała w kierunku Piekar Śląskich. Tam Mateusz Morawiecki wziął udział w pielgrzymce mężczyzn i młodzieńców pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa” – podał lokalny portal tarnogorski.info. Poinformowano, że wizyta premiera nie była wcześniej zapowiadana.

Loty Morawieckiego. „Z Radomia do Warszawy jest 100 km”

Po mszy szef rządu poleciał z Pyrzowic do Radomia. Tym razem lot trwał 27 minut. Z lotniska kolumna udała się do oddalonej o 27 km miejscowości Stara Błotnica. Mateusz Morawiecki pojawił się w tamtejszym sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, aby uczestniczyć w obchodach Święta Niepodległościowego Ruchu Ludowego.

– To była niezapowiedziana wizyta, premier zrobił nam miłą niespodziankę. Spodziewaliśmy się wizyty ministra Marka Suskiego. Dwie godziny przed wizytą dowiedzieliśmy się, że przyjedzie też premier Mateusz Morawiecki – powiedział w rozmowie z i.pl Marcin Kozdrach, wójt Starej Błotnicy. W relacji podano, że premier „znalazł chwilę na rozmowę z mieszkańcami, a później spotkał się z samorządowcami”.

O 14:57 embraer z premierem ruszył z Radomia z powrotem na Lotnisko Chopina w Warszawie. Ok. 20 minut później był już na miejscu. „Z Radomia do Warszawy jest 100 km. Ciekawe kto z rządu wpadł na pomysł, żeby polecieć na tej trasie samolotem” – zapytał na Twitterze Artur Molęda z TVN24.

„Dziś na pół godziny wpadł na lotnisko w Radomiu rządowy samolot. Przywiózł z Katowic premiera Morawieckiego, który rano poleciał samolotem na pielgrzymkę do Piekar Śląskich, a potem z Radomia pojechał do sanktuarium w Starej Błotnicy pod Radomiem. Dzięki temu rządowy embraer zaliczył jeden z krótszych lotów z Radomia na Okęcie. Czy to ma ekonomiczne uzasadnienie, niech każdy sam rozsądzi” – skomentował Szymon Jadczak z Wirtualnej Polski.

WP zapytała KPRM m.in. o to, ile kosztowała podróż premiera do Piekar Śląskich i Starej Błotnicy, a także ile osób oraz samolotów i samochodów było zaangażowanych w organizację tej podróży. Odpowiedzi jeszcze nie ma.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com