Prezydent Duda: Nie spodziewałem się, że KE będzie w tak otwarty sposób grała na zmianę władzy w Polsce

fot. Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

– Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się po Komisji Europejskiej, że w tak otwarty sposób będzie grała na zmianę władzy w Polsce. Gra polityków obozu liberalno-lewicowego weszła w fazę bardzo brutalną – ocenił w rozmowie z „Wprost” prezydent Andrzej Duda.

W rozmowie z tygodnikiem „Wprost” prezydent Andrzej Duda pytany był m.in. o porozumienie z Komisją Europejską w sprawie odblokowania KPO.

– Porozumienie było, a nie prawie było. Proszę zapytać o to w Brukseli, bo ja nie wiem, co się stało. Byłem z przewodniczącą Komisji Europejskiej na wspólnej konferencji prasowej i Pani Ursula von der Leyen potwierdziła porozumienie – powiedział.

– Mam zwyczaj prowadzić poważną politykę, więc jestem nieco zdumiony tą sytuacją – dodał.

– Pieniądze oczywiście kiedyś będą. Co do tego nie mam wątpliwości. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się po Komisji Europejskiej, że w tak otwarty sposób będzie grała na zmianę władzy w Polsce

 – mówił Duda.

Jego zdaniem rozgrywają sprawę „politycy obozu liberalno-lewicowego, którzy zasiadają dzisiaj w Komisji Europejskiej i w instytucjach europejskich”, a „ich gra weszła w fazę bardzo brutalną”.

– Chcą, żeby przyszedł człowiek uległy, który będzie realizował to, co mu się mówi

 – dodał pytany, czy chodzi o powrót szefa PO Donalda Tuska do władzy.

– Nie jesteśmy biednym krajem, który bez pieniędzy z Unii się zapadnie. Jesteśmy dużym państwem, które sobie dobrze radzi i, jak widać, inwestycje idą, drogi i koleje są budowane. Nie demonizujmy kwestii KPO – powiedział także Duda. 

Prezydent: Polsce należy się odszkodowanie od Niemiec

Prezydent Duda w wywiadzie odniósł się też do kwestii reparacji od Niemiec. Jak zauważył, Polska od ponad 30 lat jest państwem w pełni suwerennym i szkoda, że dotychczasowe rządy, w których bardzo często dzisiejsi politycy PO zajmowali eksponowane miejsca, przemilczeli temat.

Wskazywał, że nikt strat poniesionych przez Polskę w czasie wojny nie pokrył.

– Polskę udało się w wielu miejscach odbudować, ale Warszawa została zniszczona bezpowrotnie przez Niemców. To było planowe, bestialskie burzenie miasta. Jeśli dziś ktoś mówi, że niepotrzebnie wywołujemy konflikt, domagając się reparacji, to niech pytają Niemców, dlaczego w 1939 roku ten konflikt wywołali

 – mówił prezydent.

– Polsce należy się odszkodowanie i koniec. I myślę, że Niemcy też mają tego świadomość – mówił.

Na uwagę, że opozycja wzywa, by ubiegać się również od reparacje Rosji, prezydent wskazał, że „Niemcy rozpoczęły drugą wojnę światową i zaatakowały Polskę. Oczywiście Rosja później dołączyła do tej wojny, dlatego uważam, że reparacji powinniśmy domagać się też od Rosji” – powiedział.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com