Przyjaciel Putina znów bredzi o Polsce. Stwierdził, że chcemy „walczyć z Białorusią”

By Kremlin.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39648318, twitter.com/TheKremlinYap /screen/

Kremlowski propagandysta Władimir Sołowjow w dniu Święta Wojska Polskiego kolejny raz wypowiedział rozmaite brednie na temat naszego kraju. W jego opinii Polska ma rzekomo chcieć „walczyć z Białorusią”. Oświadczył też, że to, iż nasz kraj istniał po II wojnie światowej, zawdzięczać powinniśmy… Rosji.

Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego

15 sierpnia z okazji Święta Wojska Polskiego w Warszawie odbyła się wyjątkowa defilada wojskowa. Wzięło w niej udział blisko 2000 żołnierzy, zaprezentowano ok. 200 pojazdów wojskowych oraz ponad 90 statków powietrznych.

Widzowie mogli podziwiać różnorodne pojazdy i sprzęt wojskowy, w tym transportery opancerzone Rosomak, samobieżne moździerze Rak, artyleryjskie systemy Krab i K9, wyrzutnie rakietowe HIMARS, czołgi Abrams i K2 oraz myśliwce F-16 i FA-50, a także F-35. 

Polska zintensyfikowała inwestycje w armię w obliczu napaści Rosji na Ukrainę. Wpływ na decyzje w tym zakresie ma także wojna hybrydowa Łukaszenki na granicy polsko-białoruskiej, gdzie każdego dnia nielegalni migranci przepychani przez białoruskich funkcjonariuszy próbują przedostać się do naszego kraju. Zagrożenie ze strony Białorusi wynika także z obecności na terenie tego kraju zbrodniarzy z Grupy Wagnera. 

Sołowjow znów atakuje Polskę

Wyjątkowa defilada w Warszawie najwyraźniej bardzo nie spodobała się przyjacielowi Putina, kremlowskiemu propagandyście Władimirowi Sołowjowi. W swoim programie oświadczył on m.in., że Polacy mają „wielkie ambicje militarne”. 

– Francuzi mówią im (Polakom – red.): „Oszaleliście? Chcecie walczyć z Białorusią? Rosja tam jest. Zostaniecie ukarani”. Polacy mają grę narodową – nie przestaną walczyć, dopóki ich własny kraj nie zostanie podzielony

– brnął Sołowjow.

Dalej wskazywał, że Polacy „nie mogą usiedzieć w miejscu, a jednak regularnie im współczujemy”. Oświadczył także, że fakt, iż Polska dalej istniała po II wojnie światowej, to… zasługa Rosji. 

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com