Rachoń ujawnia dokument z 2008 roku: Kreml postrzegał Tuska… jako kolejnego prezydenta RP!

fot. TVP Info

Redaktor Michał Rachoń w programie „Jedziemy” ujawnił kolejny dokument pokazujący nastawienie rządu PO-PSL do Federacji Rosyjskiej. W 2008 roku dla polskich władz, przed wizytą Donalda Tuska w Moskwie liczyło najbardziej „uzyskanie pozytywnej politycznej oceny przez władze Federacji Rosyjskiej oraz Unię Europejską”. A Tusk był postrzegany przez Kreml jako… przyszły prezydent RP.

Dokument, który w programie „Jedziemy” ujawnił redaktor Michał Rachoń, to tezy i materiały informacyjne dla Radosława Sikorskiego przed wizytą Donalda Tuska w Moskwie w 2008 roku, jak się okazało, wizyty fundamentalnej dla wielu późniejszych porozumień z Rosją. 

Zdaniem polskich dyplomatów, którzy przygotowywali ten dokument, z perspektywy rosyjskiej celem wizyty miało być, że Tusk zwiąże się z Rosją na długo poprzez bliską współpracę (w oryginale: „Uzyskanie od premiera D. Tuska potwierdzenia, że gotowość nowego rządu RP do współpracy z Rosją ma trwały i długoterminowy charakter”). Padło nawet hasło, że „Donald Tusk jest postrzegany jako kolejny prezydent RP” (przez Kreml – przyp. red.). A jaki cel miał Tusk, jadąc do Moskwy?

– Uzyskanie pozytywnej politycznej oceny przez władze Federacji Rosyjskiej oraz Unię Europejską

– taki był, według ówczesnego rządu, najważniejszy cel wizyty.

W dokumencie pojawia się więcej tez dotyczących „zbliżenia Rosji do struktur integracji zachodniej”.

To pokazuje, jakie było rzeczywiste stanowisko ówczesnych władz w sprawie Rosji. Dodajmy, że to nie pierwszy dokument ujawniony przez redaktora Michała Rachonia, pokazujący, jak rzeczywiście to wyglądało. 

Źródło

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com