Ruda Śląska. Będzie II tura wyborów. Odpadł kandydat poparty przez Kaczyńskiego. „Jestem trochę zaskoczony”

Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Wyborcza.pl

Za dwa tygodnie odbędzie się II tura wyborów prezydenta Rudy Śląskiej. W ponownym głosowaniu zmierzą się Krzysztof Mejer i Michał Pierończyk. Z wyścigu odpadł poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Wesoły.

Jak napisano w uchwale Miejskiej Komisji Wyborczej w Rudzie Śląskiej, II tura wyborów prezydenta miasta odbędzie się 25 września. 

Wybory w Rudzie Śląskiej. Będzie II tura

W przedterminowych wyborach 11 września startowało siedmiu kandydatów. Najwięcej głosów uzyskali Krzysztof Mejer (KWW Krzysztofa Mejera) Michał Pierończyk (KWW Michała Pierończyka Współpraca i Rozwój). Obaj są byłymi wiceprezydentami Rudy Śląskiej.


„Gazeta Wyborcza” podała, że Pierończyk zdobył 11 590 głosów, a Mejer 8547. Dziennik zauważa, że z wyścigu o fotel prezydenta miasta odpadł Marek Wesoły, poseł PiS, któremu poparcia udzielił Jarosław Kaczyński.

– Jestem trochę zaskoczony – powiedział Wesoły w rozmowie z GW, komentując wyniki sondażu exit poll. Jak mówił, „wcześniejsze sondaże pokazywały sytuację trochę inaczej”. – Prawda jest taka, że w tych wyborach było trzech mocnych kandydatów – dodał. Kandydat z PiS uzyskał 8406 głosów.

Zarządzenie wyborów przedterminowych było konieczne z uwag na fakt, że przed kilkoma miesiącami zmarła prezydentka Grażyna Dziedzic. Kolejnym prezydentem miasta zostanie kandydat, który w głosowaniu otrzyma więcej niż połowę ważnie oddanych głosów. 

Źródło: gazeta.pl

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com