Rząd chce wydać 3 mln zł na kampanie informacyjne. Brejza: To w rzeczywistości fundusz wyborczy PiS

Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl

Kancelaria Premiera planuje wydać około 3 mln złotych na kampanie informacyjne – donosi „Rzeczpospolita”. – To w rzeczywistości fundusz wyborczy PiS – ocenia senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza.

Jak podaje „Rzeczpospolita”, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów szuka wykonawcy, który zrealizuje sześć typów kampanii w mediach społecznościowych: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTubie czy TikToku. Budżet każdej z nich opiewa na kwoty do 10 tys. złotych. Łącznie na „przeprowadzenie w internecie, w szczególności w mediach społecznościowych, kampanii informacyjnych” KPRM ma 984 tys. złotych.

„Rzeczpospolita” podkreśla, że rząd szuka również wykonawcy zakupu powierzchni na billboardach, a także w prasie drukowanej. Na wszystkie te zlecenia przewidziano tę samą sumę pieniędzy. Łącznie to niemal 3 mln złotych.

„Te 3 mln zł to w rzeczywistości fundusz wyborczy PiS”

Zdaniem Centrum Informacyjnego Rządu nie są to nadzwyczajne, a standardowe działania. Tym razem jednak wykonawcy wszystkich trzech przetargów mają realizować je do grudnia, czyli zbiega się z kampanią przed wyborami zaplanowanymi na jesień tego roku. Co więcej, „Rz” podaje, iż umowy skonstruowane są w taki sposób, aby KPRM mogła reagować na bieżące potrzeby. W specyfikacji zamówień zaznaczono: „Zamawiający będzie miał możliwość zgłaszania uwag dotyczących sposobu wykonania umowy na każdym etapie jej realizacji, które Wykonawca będzie uwzględniał”.

Zdaniem opozycji to część kampanii Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami parlamentarnymi. – Te 3 mln zł to w rzeczywistości fundusz wyborczy PiS – stwierdził senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza.

Wcześniej polityk ujawnił, że reklama Polskiego Ładu, z którego rząd się w znacznej części wycofał, kosztowała 15 mln złotych. Z kolei kampania promująca miliardy złotych z Unii Europejskiej wyniosła 10 mln złotych, a do dziś Polska nie otrzymała pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy.

Źródło: gazeta.pl

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com