Sondaż. PiS wygrywa wybory z ogromną przewagą nad KO. Do Sejmu weszłoby sześć ugrupowań

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość – wynika z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. Chęć oddania głosu na partię Jarosława Kaczyńskiego zadeklarowało 36,4 proc. badanych – to wynik o ponad 14 punktów procentowych lepszy niż ten, który odnotowała druga w zestawieniu Koalicja Obywatelska.

W porównaniu z podobnym badaniem z sierpnia PiS poprawiło swój wynik o 2,2 punktu procentowego.

Sondaż. PiS zdecydowanym liderem, KO odnotowała znaczny spadek poparcia

Drugi wynik w sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski uzyskała Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 22,3 proc. respondentów. W przeciwieństwie do PiS, największe opozycyjne ugrupowanie zanotowało spory spadek poparcia, bo aż o 5,3 p. proc.

Na trzeciej pozycji znalazła się Polska 2050 – na ugrupowanie Szymona Hołowni głos oddałoby 9,2 proc. badanych. To wynik gorszy o 0,8 p. proc. w porównaniu z sierpniowym sondażem.

Do Sejmu weszłoby łącznie sześć ugrupowań. Konfederacja wyprzedziłaby Lewicę i PSL

W poselskich ławach zasiedliby jeszcze posłowie: Konfederacji – 8,8 proc. (wzrost poparcia o 2,9 p. proc.), Lewica – 6,8 proc. (spadek o 0,1 p. proc.) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe – 5,2 proc. (wzrost o 0,2 p. proc.). 11,2 proc. respondentów nie wie, na kogo oddałoby głos.

Badanych zapytano też, czy wzięliby udział w wyborach, gdyby te odbyły się w najbliższą niedzielę. Odpowiedź „zdecydowanie tak” wybrało 41,3 proc. respondentów, a na „raczej tak” wskazało 12,4 proc. badanych. Do lokali wyborczych „zdecydowanie” nie chce się udać 25,3 proc. ankietowanych, a 12,1 proc. odpowiedziało, że „raczej nie”.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 10 września 2021 roku metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1000 osób.

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com