Starcie posłów PiS i Polski 2050. Hennig-Kloska grozi sądem, Buda znów ją obraża

Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Wyborcza.pl

Trwa konflikt między Pauliną Hennig-Kloską a Waldemarem Budą. Posłanka Polski 2050 zagroziła, że pozwie polityka PiS za naruszenie dóbr osobistych, jeśli ten jej nie przeprosi. Z kolei Buda po raz kolejny nazwał Hennig-Kloskę „Rywinem tej kadencji”.

Waldemar Buda 6 grudnia stwierdził, że Paulina Hennig-Kloska to „Rywin w spódnicy”. Posłanka Polski 2050 powiedziała, że złoży do sądu pozew o naruszenie dóbr osobistych, jeżeli polityk PiS jej nie przeprosi. Buda w ironiczny sposób odniósł się do tych gróźb.

Waldemar Buda o Hennig-Klosce: To jest Rywin w spodniach tej kadencji

7 grudnia Buda podtrzymał swoje słowa z poprzedniego dnia. – Rzeczywiście, muszę przeprosić. Widzę, że pani poseł dzisiaj w spodniach, więc to jest Rywin w spodniach tej kadencji – powiedział do Hennig-Kloski. Dodał, że „ostatni tydzień w tym parlamencie to będzie historia największego przekrętu legislacyjnego, jakiego chciała dokonać opozycja od lat 90”.

– Rywin chciał wpisać do ustawy dwa słowa, a wy kilkadziesiąt. Tym się od niego różnicie. Chcieliście albo wywłaszczać, albo stawiać wiatraki 300 metrów od zabudowań, wzburzyła się cała Polska. Wycofaliście się z tego, został projekt dotyczący mrożenia cen energii. Rządowy projekt już działał, był dobrze przygotowany. Wasz projekt nie uwzględnia podstawowego elementu, nie dotyczy przedsiębiorców. Wycofajcie się z tego projektu, poprzyjcie ten rządowy – apelował Buda do posłów opozycji.

Morawiecki atakował posłankę Polski 2050. Hennig-Kloska o Budzie: Ma kilka dni na przeproszenie

Hennig-Kloska stwierdziła, że Waldemar Buda „ma kilka dni na przeproszenie albo wyjaśnimy kwestię nazywania mnie 'Rywinem w spódnicy’ w sądzie”. – Będę dochodziła swoich praw – podkreśliła. Posłankę Polski 2050 zaatakował nie tylko Buda, ale też Mateusz Morawiecki. – Zadam pytanie: jak sądzicie państwo, prezesem ilu spółek jest były lub niedawny asystent poseł Hennig-Kloski? Podpowiem: kilkudziesięciu spółek energetycznych i wiatrowych – mówił premier.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com