Szef MSWiA rozmawiał z dyrektor Wywiadu Narodowego USA. Tematem m.in. sytuacja w Rosji

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Polskie służby są w stałym kontakcie z odpowiednikami w USA – przekazał minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński po rozmowie z dyrektor Wywiadu Narodowego USA Avril Haines. – Omówiliśmy sytuację w Rosji, na Białorusi i Ukrainie – poinformował.

„Dziś rozmawiałem z Dyrektor Wywiadu Narodowego USA Avril Haines (DNI). Omówiliśmy sytuację w Rosji, na Białorusi i Ukrainie. Polska pozostaje w bieżącym kontakcie z amerykańskimi sojusznikami” – napisał na swoim Twitterze minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Jednocześnie szef MSWiA napisał, że partnerstwo polsko-amerykańskie jest obecnie podstawą bezpieczeństwa nie tylko dla Polski, ale też całej Europy Środkowej.

„Współpraca z naszymi amerykańskimi sojusznikami to fundament bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO. Polskie służby są w stałym kontakcie z odpowiednikami w USA”

– dodał.

Także w środę szef MSWiA Mariusz Kamiński przekazał, że w najbliższy piątek rozpoczynają się manewry armii białoruskiej, w których będą też uczestniczyły oddziały wojsk Federacji Rosyjskiej. „Skala tych manewrów pewnie nie będzie oszałamiająca z uwagi na zaangażowanie Rosjan w krwawą wojnę na Ukrainie, ale tak naprawdę te manewry są elementem wojny psychologicznej wobec Polski i wobec naszych obywateli” – powiedział Kamiński.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com