Szkolenie ukraińskich pilotów na F-16. Polska gotowa do pomocy! Oto propozycja wicepremiera

fot. TVP Info

Polska jest gotowa do szkolenia ukraińskich pilotów na F-16. Mówił o tym w Brukseli minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Wicepremier dodał też, że ważne rozmowy odbył ze swoim niemieckim odpowiednikiem. Dalszy ciąg mogą one mieć już w Polsce.

Spotkanie ministrów obrony państw Unii Europejskiej w Brukseli to okazja do dyskusji o bezpieczeństwie. Z Polski udział w rozmowach bierze wicepremier Mariusz Błaszczak. Na krótkim spotkaniu z dziennikarzami padła ważna zapowiedź.

 Strona polska jest gotowa, żeby szkolić pilotów na samolotach F-16. Takie szkolenie się nie rozpoczęło, ja zaproponowałem, żeby takie szkolenie zostało dołączone do misji unijnej, jaka prowadzona jest w Polsce – powiedział wicepremier.

Błaszczak wskazywał, że wspomniana misja unijna jest wysoko oceniana, co świadczy o wysokim poziomie instruktorów z Polski. Wskazał, że jeżeli szkolenie się rozpocznie, przekaże mediom informację odnośnie szczegółów.

Jesteśmy gotowi. Ilu pilotów? Jesteśmy otwarci, ale to zależy od naszych możliwości. Mamy pewne obowiązki wynikające nie tylko z obrony polskiej przestrzeni powietrznej. Mamy pewne sugestie i propozycje. 

– dodał szef MON.

Błaszczak dodał, że spotkał się ze swoim niemieckim odpowiednikiem, z którym rozmawiał m.in. o wydłużeniu obecności Patriotów niemieckich na ziemi polskiej. „Jestem optymistą, sądzę, że w niedługim czasie minister Pistorius odwiedzi Polskę” – dodał.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com