Szymon Hołownia kandydatem na prezydenta? „Nie ma żadnych powodów, by nie myślał poważnie o starcie”

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Michał Kobosko przyznał, że Szymon Hołownia może być kandydatem Trzeciej Drogi na prezydenta. – Myślę, że jego działania jako marszałka Sejmu i ich odbiór społeczny pokazuje, że jest jednym z kluczowych polityków (…), nie ma żadnych powodów, żeby on nie myślał poważnie o starcie wyborach – uznał wiceprzewodniczący Polski 2050.

Michał Kobosko z Polski 2050 był gościem programu „Jeden na jeden” w TVN24. Wypowiedział się tam na temat kandydatury Szymona Hołowni w nadchodzących wyborach prezydenckich. Polityk przyznał, że prawdopodobnie marszałek Sejmu ponownie weźmie w nich udział, jak to miało miejsce w 2020 roku.

Szymon Hołownia weźmie udział w wyborach prezydenckich w 2025 roku? Michał Kobosko: Trzecia Droga będzie mieć wspólnego kandydata

Jak zaznaczył polityk Michał Kobosko, „marszałek Hołownia wielokrotnie publicznie o tym mówił, że ma ambicje startu w 2025 roku”. Ujawnił również, jakie plany ma Trzecia Droga (Polska 2050 oraz PSL) w związku z wyborami prezydenckimi. – Myślę, że będziemy mieli wspólnego kandydata na prezydenta i że będzie nim marszałek Szymon Hołownia – powiedział Kobosko.

– Myślę, że jego działania i też odbiór społeczny tych działań jako marszałka Sejmu pokazuje, że jest jednym z kluczowych polityków, kluczowych liderów na polskiej scenie politycznej i nie ma żadnych powodów, żeby on nie myślał poważnie o starcie wyborach, w których raz już wystartował w roku 2020. Wówczas zajął trzecie miejsce i dzisiaj może śmiało mierzyć w ten najważniejszy urząd w państwie – dodał polityk Polski 2050.

Zdaniem wiceprzewodniczącego partii podobne ambicje na kandydata na prezydenta ma również prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. W odpowiedzi na to, czy jego zdaniem opozycja powinna mieć jednego kandydata na prezydenta, uznał, że „w polskiej polityce z miesiąca na miesiąc sytuacja się zmienia”. – Dzisiaj wiemy o tym, słyszymy, że takie ambicje będzie mieć ponownie pan prezydent Rafał Trzaskowski. Nie wiem, czy nie będzie innych kandydatów, także po naszej stronie, opozycyjnej – przyznał Kobosko.

Wybory prezydenckie 2025. Szymon Hołownia: Gdybym kandydował, to byłaby naprawdę bardzo ciekawa druga tura

Przypomnijmy, w ostatnich dniach w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Szymon Hołownia powiedział, że swój ewentualny udział w wyborach prezydenckich potwierdzi dopiero w listopadzie 2024 roku. – Gdybym kandydował, to byłaby naprawdę bardzo ciekawa druga tura, jeżeli znalazłbym się w niej z Rafałem Trzaskowskim. Ale czy tak się stanie? Dziś takie dywagacje nie mają sensu, rok w polskiej polityce to są lata świetlne – przyznał Hołownia. Marszałek Sejmu zaprzeczył również temu, że jego nowa funkcja ma pomóc mu w wyborach.

– Cieszę się z tego, że ludzie pozytywnie reagują dziś na to, co wraz ze współpracownikami robimy w Sejmie, ale ostatnie trzy lata ostrej jazdy w polityce skutecznie zaimpregnowały mnie na uzależnianie swoich postaw i decyzji od pozytywnej czy negatywnej fali, która aktualnie niesie cię bądź zalewa. Fajnie, że jest fajnie, ale ja już dobrze wiem, że różnie to z tym bywa – odpowiedział Hołownia.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com