Winnicki o nieprawidłowościach w stowarzyszeniu Marsz Niepodległości. „Pewna karuzela grantowa”

Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Wyborcza.pl

– Z tego, wiem, jest tam bardzo, bardzo nieciekawa sytuacja od strony finansowo-prawnej – tak o Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości mówił Robert Winnicki. Skonfliktowany z Robertem Bączkiewiczem poseł Konfederacji mówił w poniedziałek na antenie Radia Plus o trwającym w stowarzyszeniu audycie.

Robert Winnicki mówił o nieprawidłowościach w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości w rozmowie z Jackiem Prusinowskim na antenie Radia Plus.

W tej chwili wewnątrz stowarzyszenia prowadzony jest audyt. Są tam bardzo duże nieprawidłowości. Robert Bąkiewicz próbuje wyprowadzać z niego aktywa i działa na szkodę stowarzyszenia

– ocenił poseł Konfederacji. Jego zdaniem w strukturach stowarzyszenia powstała „pewna karuzela grantowa”. – Od strony finansowo-księgowej wygląda to bardzo kiepsko. Z tego, co wiem, jest tam bardzo, bardzo nieciekawa sytuacja od strony finansowo-prawnej – ocenił Winnicki.

Winnicki: Nie wykluczam koalicji z PiS

Poseł i prezes Ruchu Narodowego odpowiedział również na pytanie związane z ewentualną współpracą Konfederacji po wyborach parlamentarnych jesienią tego roku. Winnicki nie wykluczył koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. 

Pytanie, czy potencjalny koalicjant jest na przykład gotowy odrzucić unijną politykę klimatyczną. Niczego nie można wykluczyć. Będziemy stawiali naszym potencjalnym koalicjantom konkretne wymagania i postulaty. W zakresie niezadłużania Polski, w zakresie odrzucenia jakichś rojeń o czterodniowym tygodniu pracy, w zakresie odrzucenia polityki klimatycznej UE. Zobaczymy, kto w ogóle będzie gotów rozmawiać o tych sprawach 

– mówił. 

Marsz Niepodległości pod dwoma hasłami? Winnicki się tłumaczył

Przypomnijmy, że Robert Winnicki i Robert Bączkiewicz są skonfliktowani. Było to widoczne przed ubiegłorocznych Marszem Niepodległości. Winnicki 5 października zorganizował konferencję prasową, podczas której ogłosił, pod jakim hasłem w tym roku przejdzie przez Warszawę Marsz Niepodległości organizowany 11 listopada. Poseł pokazał też plakat, na którym znalazło się hasło „Polska państwem narodowym”.

Tego samego dnia na oficjalnym koncie Marszu Niepodległości pojawiła się informacja, że hasło zostanie ujawnione dopiero 11 października. Inny pomysł niż Winnicki miał bowiem Robert Bąkiewicz, prezes stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”.

Są dwa Stowarzyszenia Marsz Narodowy? Jest dwóch prezesów, dwie inicjatywy Marszu? Co chcieliście tym osiągnąć? Próby rozbijania środowiska ciąg dalszy. Przykro się na to patrzy

– wytykali internauci wówczas. Winnicki tłumaczył się, że z jego strony „jest to próba wizerunkowego ratowania marszu”.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com