Ziobro atakuje premiera ws. sądownictwa. Wolał Szydło od Morawieckiego. „Polityka ustępstw”

z28597Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl | twitter.com/ZiobroPL613IH,Zbigniew-Ziobro-i-Beata-Szydlo

„Czy polityka ustępstw wzmocniła Polskę?” – pyta retorycznie Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości we wpisie na Twitterze zaatakował szefa rządu, przywołując jego słowa: „Ja bym nie chciał umierać za wymiar sprawiedliwości”.

Mateusz Morawiecki wyraził się w ten sposób na spotkaniu Klubów „Gazety Polskiej”. Zbigniew Ziobro wykorzystał okazję i zaatakował szefa rządu, porównując go do jego poprzedniczki. 

Wraz z odejściem Beaty Szydło skończyło się zielone światło dla zmian w sądownictwie. Czy polityka ustępstw wzmocniła Polskę?

– spytał retorycznie prokurator generalny. Zbioro wymienił kolejno: sądownictwo, likwidacja polskiej energetyki węglowej, samochody diesla i benzynowe. „A dalej? Ustępstwa rodzą tylko wilczy apetyt UE” – ocenił Zbigniew Ziobro.

Do wpisu na Twitterze dołączone jest zdjęcie premiera i cytat: „Ja bym nie chciał umierać za wymiar sprawiedliwości”. Nie jest to jednak podany dalej wpis z Twittera „wPolityce”, a jedynie wycięty fragment zrzutu ekranu.

W oryginale użytkownik może doczytać słowa Morawieckiego o obronie suwerenności Polski, czyli czymś, co wydaje się łączyć go z Ziobrą.- KPO wzmacnia naszą suwerenność, 99 proc. kamieni milowych jest w interesie Polski. Ten jeden procent, czyli tzw. kamienie dotyczące wymiaru sprawiedliwości. Wiecie co? Reformujemy już ten wymiar sprawiedliwości siódmy rok. Ja bym nie chciał umierać za wymiar sprawiedliwości. Naprawdę. Nie opłaca się. Opłaca się utrzymać przede wszystkim suwerenność Polski, to jest dziś najważniejsze. KPO i całe środki unijne, które są zależne także od tego programu, służą wzmocnieniu naszej suwerenności – mówił szef rządu na spotkaniu z Klubami „GP” w piątek.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com