„Zostanie wykorzystany przez wrogów RP“. Błaszczak nie ma wątpliwości: Film Holland to podarunek dla Putina

– Możemy być pewni, że ten nikczemny, kłamliwy film zostanie wykorzystany przez wrogów Polski. On jest podarunkiem, jaki pani Holland i środowiska celebrytów uczyniły Putinowi – mówił o produkcji „Zielona Granica” szef MON Mariusz Błaszczak po spotkaniu z szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim i premierem Mateuszem Morawieckim.

W Warszawie przed gmachem ministerstwa MSWiA odbyła się wspólna konferencja premiera Mateusza Morawieckiego, szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego oraz ministra ON Mariusza Błaszczaka po spotkaniu w resorcie administracji i spraw wewnętrznych.

„Jestem pod ogromnym pozytywnym wrażeniem, nie mam najmniejszych wątpliwości, że działaniami naszych formacji kierują ludzie kompetentni, doświadczeni, mający przygotowane scenariusze na każdy rozwój wydarzeń. Można powiedzieć: fachowcy z górnej półki”
– powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Podkreślił, że wszystkich cieszy, że współpraca na ważnym, zagrożonym odcinku granicy między formacjami podległymi ministrowi spraw wewnętrznych i administracji a Wojskiem Polskim układa się znakomicie.„Jesteście tam jak jedna pięść” – dodał.

„Nie mam żadnej wątpliwości po rozmowach z żołnierzami i funkcjonariuszami, że są to ludzie, którzy dotrzymają roty przysięgi, jeśli będzie taka konieczność. Jeśli będzie taka konieczność, z narażeniem własnego zdrowia i życia będą bronić bezpieczeństwa państwa polskiego i wszystkich jego obywateli, niezależnie od ich poglądów politycznych” – powiedział minister Kamiński.

Zaznaczył, że sprawa na granicy wschodniej jest sprawą bezpieczeństwa wszystkich. „Nasze działania tam skierowane są przeciwko wrogom Polski, przeciwko wrogim nam autorytarnym reżimom w Moskwie i Mińsku. To oni chcą przełamać naszą granicę. To oni chcą pogrążyć Polskę, nasz region i całą Europę w chaosie” – przekazał, dodając, że dzięki wspaniałej postawie naszych żołnierzy i funkcjonariuszy, nie udaje i nie uda im się to.

Szef MSWiA zwrócił się też bezpośrednio do żołnierzy i funkcjonariuszy, dziękując im za służbę. „To jest sprawa bezpieczeństwa całej Polski. I każdy Polak jest wam ogromnie wdzięczny. Jest wdzięczny za waszą postawę i za to, że może bezpiecznie, spokojnie żyć. Bo to jest cel waszych działań na granicy wschodniej” – podkreślił Kamiński.

Polska gotowa na szturm

„Zawsze w naszej historii byli tacy, którzy działali na szkodę Polski. Tak było w XVIII wieku, przed upadkiem Rzeczypospolitej i później. Ale oni zawsze stanowili mniejszość, a ich działania były wykorzystywane przez wrogów Polski” 

– zauważył z kolei szef MON Mariusz Błaszczak.

Odnosząc się do filmu Agnieszki Holland „Zielona granica” ocenił, że zostanie on wykorzystany w celach propagandowych. „Możemy być pewni, że ten nikczemny, kłamliwy film zostanie wykorzystany przez wrogów Polski. On jest podarunkiem, jaki pani Holland i środowiska celebrytów uczyniły Putinowi” – podkreślił minister obrony.

Podziękował żołnierzom i funkcjonariuszom za ich służbę i dodał, że dzięki nim Polska jest bezpieczna. „Mamy do czynienia z atakami na Polskę, ale dzięki waszej postawie odeprzemy te ataki” – zaznaczył Błaszczak.

Dodał, że Polska jest przygotowana do tego, „żeby odeprzeć kolejny szturm”. „I mimo tego, że lansuje się zgubne dla Europy teorie o relokacji, to Prawo i Sprawiedliwość jest gwarantem odrzucenia tych teorii. Relokacja tylko przyciąga, jest zaproszeniem dla kolejnych fal napływających do Europy. Dlatego ważne jest referendum, w którym Polacy wypowiedzą się w tej sprawie” – mówił szef MON.

W ocenie Błaszczaka lider PO Donald Tusk „atakuje mówiąc o tym, że przyznawane są legalne wizy”. „Chodzi o to, żeby ci ludzie mogli podjąć pracę i studia w Polsce. Natomiast nie przeszkadza mu nielegalna migracja do Polski i Europy. Widzicie państwo z kim mamy do czynienia” – powiedział minister obrony.

Źródło: niezalezna.pl

Foto: Mariusz Kamiński oraz Mariusz Błaszczak spotkali się dziś z premierem Mateuszem Morawieckim (X/@MSWiA_GOV_PL)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com