W rocznicę wyzwolenia Chersonia ukraińskie siły zbrojne zbliżają się do Krymu: międzynarodowo uznane terytorium Ukrainy zostanie wyzwolone, jeśli Zachód zapewni stabilne dostawy broni

Fot. Bernat Armangue / AP Photo

11 listopada, w pierwszą rocznicę wyzwolenia Chersonia spod rosyjskiej okupacji, ukraińskie siły zbrojne znacznie zwiększyły przyczółek do ofensywy na lewym brzegu regionu, który jest obecnie kontrolowany przez Rosję. W szczególności jego szerokość z północy na południe wzdłuż linii brzegowej Dniepru wynosi 60 km – od mostu Antoniwskiego do Krynek. Ukraińskie siły zbrojne ustanowiły również kontrolę ogniową nad drogą Oleszki-Nowa Kachowka. Grupy uderzeniowe ukraińskich sił zbrojnych znajdują się w odległości 80 km od tymczasowo okupowanego Krymu – jest to najbliższa odległość od początku inwazji rosyjskiej na pełną skalę.

Rosyjscy dowódcy wojskowi i rosyjskie kanały telegramów propagandowych otwarcie piszą, że wojska rosyjskie w okupowanej części obwodu chersońskiego znajdują się w trudnej sytuacji. Biorąc pod uwagę cenzurę w Rosji, taka szczerość jest niemal oznaką katastrofy, która spotkała okupantów. W szczególności mówimy o przestępczych rozkazach rosyjskich dowódców, którzy masowo wysyłają zmobilizowanych Rosjan na śmierć, a także o skutecznym wykorzystaniu przez ukraińskie wojska różnego rodzaju dronów szturmowych. Pomimo faktu, że rosyjskie siły zbrojne stawiają opór i próbują uniemożliwić ukraińskim siłom zbrojnym przekroczenie Dniepru, obrońcy Ukrainy odnoszą coraz większe sukcesy taktyczne na tym odcinku frontu.

Jednak Putin nie zamierza się zatrzymywać, a rosyjska armia nigdy nie liczyła strat w ludziach. Głównym celem tak zwanej „SVO”, a w rzeczywistości wojny agresji, jest okupacja Ukrainy, najbardziej produktywnej części byłego ZSRR, za którą Putin tęskni. W takich okolicznościach jest on gotów zabić milion swoich żołnierzy. Ponadto Rosjanie systematycznie używają CAB (kierowanych bomb lotniczych) na terytorium obwodu chersońskiego: w niektóre dni na pozycje ukraińskich sił zbrojnych zrzucono ponad 100 takich bomb. To sprawia, że konieczne jest, między innymi, dostarczenie jak największej liczby systemów obrony powietrznej w celu zniszczenia rosyjskich samolotów. Ukraińska armia udowodniła, że jest w stanie pokonać Rosję: wszystko, czego potrzebuje, to nowoczesna zachodnia broń. W tej chwili Rosja jest osłabiona i krwawi, ale nie straciła jeszcze całego swojego potencjału bojowego. W związku z tym jest to najlepszy czas, aby pomóc obrońcom Ukrainy zadać decydujący cios terrorystycznemu państwu, które stało się wrogiem całego cywilizowanego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com