Australian Open: Iga Świątek odpadła z turnieju. Sensacyjny koniec meczu Polki

Iga Świątek walczy w Australian OpenFoto: PAP/EPA/JOEL CARRETT

Iga Świątek przegrała w 3. rundzie Australian Open 2024 z Czeszką Lindą Noskovą 6:3, 3:6, 4:6. Liderka światowego rankingu była rozstawiona z numerem pierwszym. Spotkanie trwało dwie godziny i 20 minut. To pierwszy od 1979 roku przypadek, gdy najwyżej rozstawiona tenisistka odpadła w Australian Open przed 1/8 finału.

Wydarzenia w Melbourne obserwuje Cezary Gurjew. Zapraszamy na relacje dziennikarza radiowej Jedynki z Australian Open 2024.

Mecz od początku był bardzo wyrównany, niżej sklasyfikowana Noskova grała z liderką światowego rankingu jak równa z równą. Kluczowy dla losów pierwszego seta był szósty gem, w którym Polka przełamała swoją przeciwniczkę po trwającej ponad dziesięć minut walce. Świątek nie oddała już zdobytej przewagi i zakończyła pierwszy set zwycięstwem 6:3.

Mniej doświadczona Czeszka nie zamierzała jednak składać broni, a nadal starała się dorównywać kroku liderce światowego rankingu. Noskova utrzymywała swoje podanie, a w decydującym momencie zagrała jak weteranka, przełamując Polkę przy stanie 4:3, po czym znów wygrała swój gem serwisowy oraz cały set 6:3.

Trzecia, decydująca partia, zakończyła się sensacją – górą była nierozstawiona Czeszka. Linda Noskova dwa razy potrafiła przełamać Igę Świątek, a w decydującym gemie „wróciła” od stanu 0:30 do końcowego triumfu.

Iga Świątek – Linda Noskova 6:3, 3:6, 4:6

Do 3. rundy Iga Świątek awansowała po niesamowitym pościgu.

Iga Świątek w niesamowitych okolicznościach awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju  Australian Open. Najlepsza tenisistka świata pokonała Amerykankę Danielle Collins 6:4, 3:6, 6:4.