Barcelona kontra Villarreal: Dwa gole Lewandowskiego

Robert Lewandowski w trakcie czwartkowego meczu FC Barcelony/ENRIC FONTCUBERTA /PAP/EPA

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki, a Barcelona pokonała u siebie Villarreal 3:0 w meczu 10. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Hiszpanii. Polski napastnik ma na koncie 11 trafień i zdecydowanie przewodzi klasyfikacji strzelców.

Wcześniej Villarreal miał tylko trzy stracone gole i szczycił się mianem najlepszej defensywy w lidze. Jednak już po pierwszej połowie spotkania na Camp Nou przegrywał 0:3.

Wynik w 31. minucie otworzył Lewandowski. Piłkę w pole karne do Polaka zagrał Jordi Alba. Lewandowski sprawnie obrócił się z piłką i trafił w światło bramki.

Cztery minuty później było 2:0. Tym razem kapitan reprezentacji biało-czerwonych zakończył kontratak bardzo ładnym strzałem z linii pola karnego.

Wynik w 38. minucie ustalił Ansu Fati.

Lewandowski grał do 75. minuty, kiedy zmienił go Raphinha.

W tabeli Barcelona zajmuje drugie miejsce, do prowadzącego Realu Madryt traci trzy punkty. „Królewscy” w środę wygrali na wyjeździe z Elche również 3:0.