Biało-czerwoni tuż za podium w Lahti. Dobry występ polskich skoczków w drużynówce

screen - twitter.com

Polscy skoczkowie w składzie Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Maciej Kot zajęli czwarte miejsce w konkursie drużynowym w Lahti. Wygrali Norwegowie.

Ostatnie występy – tak zresztą jak cały sezon – nie były udane dla polskich skoczków. W piątkowych zawodach indywidualnych w Lahti tylko Aleksander Zniszczoł awansował do drugiej serii. Optymizmem nie napawały również próbne skoki Biało-czerwonych w sobotę. Podopieczni trenera Thomasa Thurnbichlera byli w niej lepsi… tylko od Kazachstanu.

Przebudzenie polskich skoczków

Polacy w konkursie potrafili się jednak zmobilizować. Szczególnie dobrze w pierwszej serii zaprezentowali się Aleksander Zniszczoł i Kamil Stoch – pierwszy z nich miał siódmy wynik indywidualnie, drugi – dziesiąty. Niewiele Stochowi ustępował Piotr Żyła, a nieco gorszy skok Macieja Kota nie miał w tym wypadku większego znaczenia.

Biało-czerwoni na półmetku drużynówki w Lahti zajmowali czwarte miejsce, a w drugiej utrzymali pozycję tuż za podium. Pięknym zwieńczeniem konkursu była finałowa próba Zniszczoła, który poszybował 130 metrów.

Źródło: niezalezna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com