Cristiano Ronaldo z rekordem występów dla reprezentacji

https://twitter.com/EURO2024

Cristiano Ronaldo został piłkarzem z największą liczbą występów w reprezentacji kraju. Portugalczyk wystąpił w czwartkowym meczu eliminacji mistrzostw Europy z Liechtensteinem i zaliczył 197. występ w narodowych barwach. 38-letni Ronaldo do tej pory rekord dzielił z Baderem Al-Mutawą z Kuwejtu.

Portugalczyk w seniorskiej reprezentacji zadebiutował 20 sierpnia 2003 w meczu z Kazachstanem, wygranym 1:0. „CR7” – po objęciu kadry przez hiszpańskiego trenera Roberto Martineza – nadal należy do podstawowych zawodników kadry.

Ronaldo w karierze strzelił też rekordową liczbę 118 bramek dla swojej ojczyzny. Pojawiły się znaki zapytania, co do jego międzynarodowej przyszłości po tym, jak opuścił boisko we łzach po wyeliminowaniu Portugalii przez Maroko w ćwierćfinale MŚ, ale został powołany na pierwsze zgrupowanie po mundialu.

Martinez przyznał, że Ronaldo „jest bardzo ważny dla zespołu”, a on nie zamierza patrzeć na wiek.

Piłkarz w listopadzie opuścił Manchester United po kontrowersyjnym wywiadzie, w którym skrytykował klub. Obecnie występuje w Arabii Saudyjskiej, gdzie strzelił dziewięć bramek w 10 występach dla An-Nassr Rijad.

„Rekordy są moją motywacją. Byłbym z tego dumny, gdybym został piłkarzem z największą liczbą występów w historii” – przyznał Ronaldo przed spotkaniem z Liechtensteinem.

 Piłkarze z największą liczbą występów w reprezentacji:  imię, nazwisko kraj mecze debiut 1. Cristiano Ronaldo Portug

Źródło

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com