Barlinek Industria Kielce awansował do najlepszej czwórki Champions League piłkarzy ręcznych. Mistrzowie Polski w rewanżowym meczu w Hali Legionów pokonali po kapitalnej grze 31:27 węgierski Telekom Veszprem.

Przed tygodniem mistrz Polski po dramatycznym meczu zremisował na Węgrzech z utytułowanym rywalem 29:29. Telekom Veszprem ustalił wynik w ostatnich sekundach wyrównanego spotkania, co zapowiadało olbrzymie emocje w rewanżu decydującym o awansie do Final Four Ligi Mistrzów.

Po pierwszym spotkaniu dostawałem sporo pochlebnych informacji, że zagraliśmy bardzo dobre zawody, które się dobrze oglądało. A przecież nie wygraliśmy. Teraz musimy zagrać perfekcyjnie, aby zwyciężyć

– zapowiadał Krzysztof Lijewski.

Musimy wystrzegać się błędów. Nie będzie trzeciego spotkania. Musimy rzucić wszystko, co najlepsze na pokład

– dodał asystent Tałanta Dujszebajewa.

Mocny początek mistrzów Polski

Początek rewanżu w Hali Legionów należał zdecydowanie do gospodarzy. Kielczanie grali rewelacyjnie w obronie. Naładowany pozytywną energią był Tomasz Gębala, skutecznymi rzutami popisywał się Arkadiusz Moryto, a rywale przez pierwsze dziesięć minut zdobyli ledwie dwie bramki… obie z rzutów karnych.

Później szczypiorniści Telekomu Veszprem przyśpieszyli grę. Niebezpieczny był Nedim Remili, a Węgrzy zaostrzyli też swoje akcje w obronie. Mistrzowie Polski nie dali się jednak wybić z rytmu. Doskonałą zmianę dał Szymon Sićko, który potrafił posłać bombę z dystansu. Swoje bramki dokładał Alex Dujszebajew.

Efektem niemal perfekcyjnej gry było prowadzenie Industrii Kielce 18:12 do przerwy. Gospodarze nie roztrwonili tego dorobku w drugiej połowie i po raz szósty w historii klubu wystąpią w Final Four Ligi Mistrzów. Niestety sztuka ta nie udała się drugiej polskiej drużynie w Champions League. Orlen Wisła Płock – będąca rewelacją prestiżowych rozgrywek – po wyrównanym dwumeczu przegrała zaledwie dwoma bramkami z faworyzowanym Magdeburgiem.

Barlinek Industria Kielce – Telekom Veszprem 31:27 (18:12)

Źródło

1 thought on “Fantastyczny mecz mistrzów Polski w Champions League! Kielczanie zagrają w Final Four