Historyczne chwile w piłkarskiej Ekstraklasie. Koncert nowego mistrza Polski

Ekstraklasa - twitter.com

Wielkie chwile dla Białegostoku. Jagiellonia pokonała w ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy 3:0 Wartę Poznań. Duma Podlasia dzięki zwycięstwu zapewniła sobie pierwszy w historii tytuł mistrza Polski.

Jagiellonia Białystok przy wypełnionym po brzegi stadionie pokonała na zakończenie sezonu Wartę Poznań i przypieczętowała zdobycie pierwszego mistrzostwa Polski. Gospodarze sobotni mecz rozpoczęli od mocnego uderzenia. Już w 5. minucie wynik otworzył Nene, a ledwie kilka chwil później prowadzenie Jagi podwyższył walczący o powołanie do polskiej kadry na zbliżające się Euro 2024 Taras Romańczuk.

Jagiellonia mistrzem Polski

Duma Podlasia do przerwy prowadziła trzema bramkami, bowiem gola dołożył Jesus Imaz. W tym momencie było już niemal pewne, że Jadze tytułu nikt nie odbierze.

To wielkie święto dla całego miasta. Czy coś się zmieniło w ostatnim tygodniu? Zrobiło się cieplej. Pozostajemy wierni naszemu podejściu, że liczy się tylko najbliższy mecz. Widzimy dokąd to nas doprowadziło. Jestem dumny z tego zespołu, to coś wspaniałego być częścią tego wszystkiego

– mówił przed meczem z Wartą Poznań trener Jagiellonii, Adrian Siemieniec.

Prawdziwe świętowanie w Białymstoku rozpocznie się jednak dopiero teraz. Za plecami Jagiellonii na podium Ekstraklasy sezon kończą Śląsk Wrocław i Legia Warszawa.

Jagiellonia Białystok – Warta Poznań 3:0

Bramki: Nene 5′, T. Romańczuk 11′, J. Imaz 26′

Sędzia: Paweł Raczkowski

Źródło: niezalezna.pl