Hubert Hurkacz wygrywa w Halle. Polski tenisista lepszy od Francuza Ugo Humberta

Rozstawiony z numerem piątym Hubert Hurkacz wygrał z Francuzem Ugo Humbertem 7:6 (5), 6:3 w drugiej rundzie tenisowego turnieju ATP na trawiastych kortach w niemieckim Halle.

Zajmujący dwunaste miejsce w rankingu światowym Polak rywalizował z 50. Francuzem po raz pierwszy w karierze. W pierwszym secie tenisiści wygrali po jednym gemie przy serwisie rywala, a Hurkacz okazał się lepszy w tie-breaku.

Hurkacz lepszy od Humberta

W drugiej partii Polakowi udało się przełamać rywala w ósmym gemie, a w kolejnym, przy własnym podaniu, wykorzystał drugą piłkę meczową. Wcześniej, w piątym gemie, sam musiał bronić break-pointa. Spotkanie trwało ok. godziny i 45 minut.

W ćwierćfinale Hurkacz zmierzy się albo z Amerykaninem Mackenzie McDonaldem, albo z rozstawionym z numerem czwartym Kanadyjczykiem Felixem Auger-Aliassimem. Ich mecz 2. rundy odbędzie się później w środę.

Hubert Hurkacz (Polska, 5) – Ugo Humbert (Francja) 7:6 (7-5), 6:3

Źródło: PAP, niezalezna.pl