Iga Świątek i Hubert Hurkacz poznali rywali we French Open. Hit już w drugiej rundzie

iga_swiatek - twitter.com

Iga Świątek i Hubert Hurkacz od meczów z rywalami z kwalifikacji rozpoczną zmagania w wielkoszlemowym French Open. Polska liderka rankingu WTA już w drugiej rundzie może trafić na słynną Naomi Osakę.

Liderka światowego rankingu Iga Świątek, która będzie tytułu, w pierwszej rundzie wielkoszlemowego French Open zmierzy się z tenisistką z kwalifikacji. Magda Linette trafiła na rozstawioną z numerem 17. Ludmiłę Samsonową, a Magdalena Fręch zagra z inną Rosjanką – Darią Kasatkiną.

Osaka na drodze Świątek

Jeśli Świątek awansuje do drugiej rundy, to zmierzy się w niej albo z byłą liderką listy WTA Japonką Naomi Osaką, albo Włoszką Lucią Bronzetti.

Rozstawiony z numerem ósmym Hubert Hurkacz udział w tegorocznej edycji Rolanda Garrosa zacznie od meczu z tenisistą z kwalifikacji. Jeśli Hubi awansuje do drugiej rundy to zmierzy się w niej albo z Amerykaninem Brandonem Nakashimą, albo z jego rodakiem Nicolasem Moreno De Alboranem.

W ubiegłym roku w Paryżu Hurkacz dotarł do trzeciej rundy. Jego najlepszym wynikiem na kortach Rolanda Garrosa jest 4. runda w 2022 roku. Tytułu w Paryżu bronić będą Serb Novak Djokovic oraz Iga Świątek.

W kwalifikacjach odpadła Katarzyna Kawa. Zmagania w zasadniczej części turnieju rozpoczną się w niedzielę.

Źródło: pap

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com