Iga Świątek poznała rywalkę w finale na chwilę przed finałem

Chorwatka Donna Vekić (WTA 77) będzie rywalką Igi Świątek w niedzielnym finale turnieju WTA w San Diego. W dokończonym w niedzielę półfinale Vekić pokonała Amerykankę Danielle Collins (WTA 19) 6:4, 4:6, 7:6 (2). Finał w nocy z niedzieli na poniedziałek o godzinie 1:00 czasu polskiego.

W sobotę Iga Świątek po trudnym pojedynku pokonała Amerykankę Jessicę Pegulę 4:6, 6:2, 6:2 w półfinale w San Diego i awansowała do dziewiątego finału w tym sezonie. Jednak nawet gdy w niedzielę Polka rozpoczęła swój dzień, wciąż nie wiedziała, z kim zmierzy się w popołudniowym finale.

Donna Vekić rywalką Igi Świątek w finale w San Diego

W drugim półfinale pomiędzy Amerykanką Danielle Collins (WTA 19) a Chorwatką Donną Vekić (WTA 77) również doszło do bardzo wyrównanego pojedynku, który w dodatku nie został dokończony w sobotni wieczór. W pierwszym secie wygrała Vekić 6:4, w drugim w takim samym stosunku zwyciężyła Collins, a w trzeciej partii gra została przerwana przy prowadzeniu Amerykanki 4:2 przez opady deszczu, które nie pozwoliły już wznowić tej rywalizacji.

Mecz ostatecznie dokończono w niedzielne wczesne popołudnie. Vekić weszła w to wznowione spotkanie bardzo dobrze, gdyż szybko zdołała odrobić stratę przełamania i doprowadzić do remisu 4:4.

Obie już do końca seta skutecznie wygrywały swoje gemy serwisowe, przez co o awansie do finału musiał zadecydować tie-break. W nim zdecydowanie lepsza była Vekić, która zwyciężyła 7:2, i to Chorwatka będzie rywalką Igi Świątek w wielkim finale.

Polka z Donną Vekić, która aktualnie jest dopiero 77. w światowym rankingu, mierzyła się dotąd dwukrotnie w zawodowej karierze, a oba mecze miały miejsce w 2020 roku. Dwukrotnie w dwóch setach lepsza okazała się Świątek, która na Australian Open wygrała 7:5, 6:3, a niedługo później w Dausze 6:4, 7:5. Dla 26-letniej Chorwatki będzie to pierwszy finał turnieju WTA od roku i oczywiście pierwszy w tym sezonie.

Finał turnieju w San Diego pomiędzy Igą Świątek a Donną Vekić rozpocznie się o godzinie 1:00 czasu polskiego. Relacja na żywo na Sport.pl.

Źródło: sport.pl