Kolejne polskie medale na mistrzostwach świata w kajakarstwie. Naja i Puławska ponownie złote

Niedzielne zmagania podczas mistrzostw świata w kajakarstwie w kanadyjskim Darmouth przyniosły kolejne polskie medale. Drugie złoto wywalczyły Karolina Naja i Anna Puławska, wygrywając rywalizację w konkurencji K2 500 metrów.

Polscy kajakarze udanie zakończyli mistrzostwa świata w kanadyjskim Darmouth. Już w sobotę na konto reprezentacji wpłynęły trzy krążki. Złoto w konkurencji K4 500 m wywalczyły Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto, a po mistrzostwo w konkurencji C1 200 metrów sięgnął również Oleksij Koliadych. Srebrny medal w konkurencji C2 500 m zdobyli z kolei Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak.

Mistrzostwa świata w kajakarstwie: Naja i Puławska z drugim złotem

Wielkie nadzieje należało wiązać z niedzielnym występem Naji i Puławskiej. Mowa bowiem o wicemistrzyniach olimpijskich z Tokio w konkurencji K2 500 m. Faworytki zaprezentowały się rewelacyjnie i już w połowie dystansu miały przewagę nad resztą stawki. Polki do mety dopłynęły z czasem 1:49.87 s, zdobywając drugi złoty medal na tych mistrzostwach. Drugie miejsce zajęły Niemki (Paulina Paszek, Jule Hake), a podium uzupełniły Belgijki (Hermien Peters, Lize Broekx).

Wyniki rywalizacji w finale K2 na 500 metrów kobiet:

1. Karolina Naja, Anna Puławska (Polska) 1:49.87
  2. Paulina Paszek, Jule Hake (Niemcy) 1:50.28 (+0.40)
  3. Hermien Peters, Lize Broekx (Belgia) 1:52.64 (+2.77)
  4. Alicia Hoskin, Lisa Carrington (Australia) 1:52.67 (+2.79)
  5. Deborah Kerr, Emma Russell (Wielka Brytania) 1:54.15 (+4.27)

Czwórka ze srebrem, mikst z brązem w kanadyjkach

Chwilę wcześniej polska osada kanadyjkarzy wywalczyła srebrny medal w konkurencji C4 500 metrów. Aleksander Kitewski, Arsen Śliwiński, Wiktor Głazunow i Norman Zezula w finale musieli uznać jedynie wyższość Hiszpanów, do których stracili niecałe pół sekundy. Kitewski sięgnął później jeszcze po jeden krążek. Kanadyjkarz w duecie z Sylwią Szczerbińską wywalczył brąz w rywalizacji C2 500 metrów drużyn mieszanych, dopływając do mety za osadami z Kanady i Niemiec.