Kolejorz w ćwierćfinale Ligi Konferencji

Filip Marchwinski cieszy się po zdobytym przez siebie golu w 77. minucie/JONAS EKSTROMER /PAP/EPA

Piłkarze Lecha Poznań awansowali do ćwierćfinału Ligi Konferencji. W rewanżowym meczu 1/8 finału pokonali w Sztokholmie Djurgardens IF 3:0 (0:0). Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem mistrza Polski 2:0.

Mecz w Sztokholmie oglądało 27 tys. widzów. Podczas spotkania sędzia wiele razy pokazywał żółtą kartkę. Zobaczyli ją Haris Radetinac, Elias Anderson i Besard Sabovic z drużyny Djurgardens IF, a także Jesper Karlstroem, Radosław Murawski, Afonso Sousa, Filip Szymczak i Artur Sobiech z Lecha Poznań.

Czerwoną kartką został ukarany zawodnik Djurgardens IF Marcus Danielson za faul w 44. minucie.

Bramki dla Lecha Poznań strzelili Filip Marchwiński (77. minuta), Nika Kwekweskiri (90+1) i Michał Skóraś (90+2).

Mecz sędziował Duje Strukan (Chorwacja).

Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się w piątek w szwajcarskim Nyonie.