Kosmiczny finał MŚ! Polki dostały wielkie brawa za to, co zrobiły

screen

Reprezentacja Polski koszykarek 3×3 do lat 23 mistrzostw świata odniosła wielki sukces. Polki na turnieju rozgrywanym w Lublinie wywalczyły srebrne medale! W finałowym pojedynku przegrały dopiero po dogrywce z Holandią 17:19.

O naszych zawodniczkach w weekend mówiło się na ustach całej koszykarskiej mapie Polski. Biało-Czerwone w sobotę rzutem na taśmie sprawiły wielką niespodziankę i po rzucie w ostatnich sekundzie i zwycięstwie z Niemkami 22:17, wyszły z grupy na mistrzostwach świata koszykarek 3×3 do lat 23!

W niedzielę polskie zawodniczki poszły za ciosem w fazie pucharowej i dały kibicom jeszcze więcej powodów do zadowolenia. Najpierw w ćwierćfinale po dobrej grze wygrały z Japonkami 11:8 i awansowały do strefy medalowej. Potem Polki prowadzone przez trenerkę Edytę Koryznę w półfinale zagrały z Chinkami. Emocje były olbrzymie. Nasz zespół po raz trzeci w turnieju musiał grać dogrywkę! Polki po pasjonującym meczu wygrały 17:15 i zapewniły sobie olbrzymi sukces – czyli zdobycie medalu mistrzostw świata.

W finale Polki zmierzyły się z Holenderkami, które w półfinale pokonały po dogrywce Litwinki 21:20. Biało-Czerwone tradycyjnie zagrały w składzie: Aleksandra Pszczolarska, Julia Bazan, Bożena Puter oraz Aleksandra Zięmborska. Znów pokazały to co w poprzednich meczach – czyli dobrą obronę, wielką determinację, wolę walki.

Pojedynek był bardzo wyrównany. Po trzech minutach był remis 6:6. Po pięciu minutach Polki po raz pierwszy miały dwupunktowe prowadzenie (10:8). Chwilę później po dobrej akcji pod koszem wygrywały nawet 11:8, ale rywalki, które często grały skutecznie pod koszem, szybko odrobiły straty.

Półtorej minuty przed końcem po trafieniu Zięmborskiej Polki prowadziły 16:13. 47 sekund przed końcem było tylko 16:15, a w dodatku po chwili Polka popełniła faul w ataku. 10 sekund przed końcem Holenderki wygrywały 17:16. Wtedy Bazan weszła pod kosz, ale spudłowała. Skuteczną dobitką popisała się Zięmborska i doprowadziła do dogrywki!

Dodatkowy czas szybko otworzyły skutecznym rzutem spod kosza Holenderki. Potem miały piłkę meczową, ale Lotte van Kruistum popełniła kroki. Po chwili to Polki miały szansę na zwycięstwo. Zięmborska była faulowana przy rzucie za dwa punkty. Miała zatem dwa rzuty osobiste. Gdyby trafiła oba, to Polki cieszyłyby się ze złotego medalu. Spudłowała oba. W odpowiedzi faulowana była Kiki Fleuren, trafiła raz i to Holenderki szalały z radości.

Mimo porażki Polki – jak najbardziej zasłużenie – dostały wielkie brawa od kibiców. Miały bowiem niesamowity turniej, z czterema dogrywkami, a przede wszystkim zdobyły srebrne medale, co jest gigantycznym sukcesem.

– Polska sięgnęła po srebrne medale koszykarskich MŚ 3×3 U23 w Lublinie! Nasz zespół przegrał z Holandią po dogrywce 17:19. Charakterne dziewczyny. Wspaniały turniej Polek. Wybitny Oli Zięmborskiej. Spudłowane rzuty wolne? To nic. I tak jesteś wielka! – napisał na Twitterze dziennikarz Mateusz Połuszańczyk.

W pojedynku o brązowy medal Litwinki pokonały Chinki 19:12.

Źródło: sport.pl