Niesamowity finał Pucharu Polski! Pierwszoligowa Wisła Kraków sprawiła sensację i zdobyła trofeum!

To był absolutnie niesamowity finał Pucharu Polski! Na PGE Narodowym blisko końcowego triumfu była Pogoń Szczecin, ale w ostatniej akcji meczu Wisła Kraków wyrównała, do tego rozpoczęła dogrywkę od kolejnego gola. I to właśnie pierwszoligowiec wzniósł w górę trofeum! To wielka niespodzianka, ale w futbolu, jak widać, wszystko jest możliwe!

Mecz rozpoczął się od hymnu narodowego i efektownych opraw ze strony kibiców obu drużyn. Później przyszedł czas już tylko na piłkarskie emocje. Pierwszoligowa Wisła zaczęła z dużym animuszem, już w drugiej minucie Jaroch uderzał na bramkę Pogoni, ale niecelnie. W odpowiedzi po kwadransie gry strzelał Grosicki, ale też nie trafił w bramkę. „Grosik” był niezwykle aktywny i w 18. minucie znów strzelał, lecz został zablokowany.

Wisła nie przestraszyła się reprezentanta Polski i jego kolegów. Biała Gwiazda raz po raz nacierała na bramkę Pogoni, a sporo szumu robił Hiszpan Rodado. Do przerwy bez bramek, mimo dobrej gry z obu stron.

W drugiej połowie pierwszoligowcy z Krakowa wciąż nacierali, nie robiąc sobie nic z tego, że grają z czołową drużyną Ekstraklasy. To jednak Pogoń strzeliła bramkę – w 75. minucie młody Przyborek dograł do Koulourisa, a ten umieścił piłkę w siatce.

Kiedy wydawało się, że Portowcy wzniosą w górę Puchar, Wisła… wyrównała! Stało się to w ósmej minucie doliczonego czasu gry! Satrustegui na 1:1 – szok na PGE Narodowym… Po analizie VAR gol został uznany i czekała nas dogrywka.

A dogrywkę Wisła zaczęła od mocnego uderzenia! Rodado wyprowadził Białą Gwiazdę na prowadzenie i sektory zajmowane przez kibiców z Krakowa eksplodowały z radości.

Mimo, że Portowcy ruszyli do ataku, to jednak pierwszoligowiec z Krakowa bronił się dzielnie. Po 105 minutach było 2:1 dla Wisły, a Pogoń miała ostatni kwadrans nadziei na odwrócenie losów meczu. Szczecinianie walczyli do upadłego, ale nie mieli szczęścia plus świetnie spisywał się bramkarz krakowskiej ekipy. Po ostatnim gwizdku cieszyli się Wiślacy – pierwszoligowiec z Pucharem Polski!

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 1:2 (0:0, 1:1)

• 1:0: 75′ Koulouris
  • 1:1: 90+8′ Satrustegui
  • 1:2 93′ Rodado

Źródło: niezalezna.pl