Piękna bramka Lewandowskiego w Lidze Mistrzów. Popisał się przewrotką

Piłkarze Bayernu Monachium w meczu z Dynamem Kijów/OLEG PETRASYUK /PAP/EPA

Piąte zwycięstwo w piątym meczu obecnej edycji Ligi Mistrzów odnieśli piłkarze Bayernu Monachium, a z dziewiątego gola cieszył się Robert Lewandowski. Tym razem Bawarczycy pokonali na wyjeździe Dynamo Kijów 2:1.

Bayern już wcześniej zapewnił sobie awans do 1/8 finału, ale nie zwalnia tempa. W rozgrywanym w zimowej, śnieżnej aurze spotkaniu w Kijowie prowadzenie objął w 14. minucie. Wówczas efektowną przewrotką popisał się Lewandowski.

Polski napastnik łącznie w historii występów w LM ma już 82 trafienia, zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców od początku tych rozgrywek, czyli od sezonu 1992/93.

Na 2:0 Bayern podwyższył tuż przed przerwą za sprawą Kingsleya Comana.

W drugiej połowie inicjatywę przejęło Dynamo, ale gospodarzy stać było tylko na jedną bramkę. W 70. minucie pierwszego w tej edycji LM gola dla kijowskiej drużyny zdobył Denys Harmasz.

Dynamo było blisko wyrównania, jednak albo świetnie bronił Manuel Neuer, albo gospodarze strzelali minimalnie niecelnie.