Pierwsze gole Lewandowskiego w hiszpańskiej ekstraklasie. Dwie bramki dla Barcelony zdobył w swoje 34 urodziny!

autor: PAP/EPA

Obchodzący w niedzielę 34. urodziny Robert Lewandowski strzelił dwa gole dla Barcelony – swoje pierwsze w hiszpańskiej ekstraklasie. Jego zespół w 2. kolejce pokonał w niedzielny wieczór na wyjeździe Real Sociedad San Sebastian 4:1.

Lewandowski trafił do siatki już w 45. sekundzie spotkania, otwierając wynik, a także w 68. minucie – wówczas na 3:1.

Oprócz niego bramki dla Barcelony zdobyli Francuz Ousmane Dembele (66.) oraz niezwykle utalentowany, ale trapiony kontuzjami Ansu Fati (79.), który – choć wszedł na boisko dopiero w 64. minucie – zaliczył również dwie asysty.

Przy golu Fatiego duży udział miał Lewandowski, choć część źródeł nie zapisało tego jako asysty.

Gospodarze odpowiedzieli tylko golem Szweda Alexandra Isaka – na 1:1 w szóstej minucie.

Polski napastnik wzmocnił Barcelonę w lipcu, przechodząc z Bayernu Monachium, w którym występował od 2014 roku.

Przed tygodniem Katalończycy zremisowali w 1. kolejce u siebie z Rayo Vallecano 0:0.