Piotr Zieliński zagrał wbrew sanepidowi. Juventus zremisował z Napoli w hicie Serie A

Juventus w Turynie zremisował 1:1 z Napoli w czwartkowym hicie piłkarskiej Serie A. Od pierwszych minut w barwach gości wystąpił Piotr Zieliński, którego włoski sanepid przed meczem skierował na kwarantannę. Dobrze w bramce Juve spisywał się Wojciech Szczęsny.

Napoli z trudem skompletowało kadrę na mecz w Turynie. Część drużyny nie może grać z powodu koronawirusa (pozytywny wynik testu miał też trener Lucciano Spalletti), a trzech innych piłkarzy wyleciało na turniej o Puchar Narodów Afryki.

W czwartkowy wieczór miało zabraknąć również trzech zawodników skierowanych na kwarantannę, m.in. Piotra Zielińskiego, którzy mieli bliskie kontakty z „pozytywnymi” zawodnikami zespołu oraz nie przyjęli drugiej bądź trzeciej dawki szczepionki w ciągu ostatnich 120 dni. Ostatecznie jednak reprezentant Polski zagrał w tym spotkaniu. Jak donoszą włoskie media, decyzja zapadła m.in. w oparciu o protokoły sportowe i po konsultacjach z klubowymi prawnikami.

Goście prowadzili po golu w 23. minucie Driesa Mertensa. Szczęsny był bliski obrony mocnego strzału doświadczonego Belga, nawet musnął piłkę, przez co… zmylił próbującego jeszcze interweniować Holendra Matthijsa de Ligta. W 54. minucie wyrównał Federico Chiesa, ustalając wynik spotkania. Szczęsny miał trochę pracy w drugiej połowie, ale nie dał się już pokonać. Na ławce rezerwowych gości siedział niespełna 20-letni bramkarz Hubert Idasiak.

Napoli pozostało na trzecim miejscu. Ma 40 punktów i traci sześć do Interu (jedno spotkanie mniej) oraz pięć do Milanu. Juventus zajmuje piątą lokatę – 35 pkt. Wicelider Milan pokonał w czwartek u siebie Romę 3:1. Ekipa ze stolicy Włoch kończyła mecz w dziewiątkę, po czerwonych kartkach (w obu przypadkach za dwie żółte) dla Holendra Ricka Karsdorpa w 74. minucie i Gianluki Manciniego w doliczonym czasie gry.