Polacy pokonali kolejnego rywala! Biało-czerwoni śrubują rekord zwycięstw w Lidze Narodów

Polscy siatkarze kontynuują wspaniałą passę w Lidze Narodów. W Pasay na Filipnach Biało-czerwoni pokonali 3:0 Kanadę odnosząc dziewiąte zwycięstwo w rozgrywkach.

Biało-czerwoni mają doskonały bilans w siatkarskiej Lidze Narodów. Pokonując w trzech setach Kanadę odnieśli już dziewiąte zwycięstwo w obecnej edycji rozgrywek. Drużyna prowadzona przez trenera Nikolę Grbića przegrała zaledwie dwa razy i to pomimo, że serbski szkoleniowiec często rotował składem.

Polskie zwycięstwo w Lidze Narodów

Nie inaczej było w starciu z ekipą spod znaku klonowego liścia. Grbić do boju posłał grających ostatnio mniej Kamila Semeniuka, Aleksandra Śliwkę czy Łukasza Kaczmarka. Być może zmiany w wyjściowej szóstce miały wpływ na przebieg pierwszego seta. Kanadyjczycy toczyli w nim z wicemistrzami świata wyrównaną walkę, przez pewien okres czasu nawet prowadzili, lecz końcówka należała już do Biało-czerwonych.

Polacy doskonale rozpoczęli natomiast drugą partię, szybko wypracowując sobie punktową przewagę. Gdy wynik na tablicy brzmiał 18:13 nic nie wskazywało na to,że dojdzie do emocjonującej końcówki. Rywale potrafili jednak dogonić Polaków mocno ryzykując w polu zagrywki i doprowadzić do remisu po 20.

Ostatecznie końcówka seta należała do wicemistrzów świata, chociaż nie obyło się bez wprowadzenia na plac Wilfredo Leona, który spotkanie rozpoczął w kwadracie dla rezerwowych. Ostatni punkt Polacy zdobyli efektownym blokiem.

Kanada – prowadzona przez trenującego także ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle Tuomasa Sammelvuo – nie zamierzała jednak składać broni. Drużyna w której brylowali Arthur Szwarc oraz Samuel Cooper sprawiła Polakom sporo problemów także w trzecim secie, ale ostatnie słowo – po walce na przewagi – należało ponownie do naszych siatkarzy.

W niedzielę o godzinie 13 Biało-czerwoni zmierzą się na zakończenie turnieju w Pasay z niepokonaną dotychczas w Lidze Narodów Japonią. Turniej finałowy VNL odbędzie się w tym roku w Gdańsku w dniach 19-23 lipca.

Polska – Kanada 3:0 (25:21, 25:23, 27:25)