Polscy szczypiorniści z pierwszym zwycięstwem w turnieju w Krakowie

Polscy piłkarze ręczni wygrali z Koreą Płd. 31: 27 w swoim drugim meczu odbywającego się w Krakowie Turnieju 4Nations Cup. W pierwszym czwartkowym spotkaniu Tunezja pokonała Brazylię 29:24 (18:16). W środowych meczach biało-czerwoni ulegli Tunezji 31:32, a Korea Płd. pokonała Brazylię 28:22.

Trener Patryk Rombel w porównaniu do meczu z Tunezją dokonał trzech zmian w składzie. Tym razem wolne dostali gracze Łomży Industrii Kielce: Arkadiusz Moryto i Tomasz Gębala oraz skrzydłowy Orlenu Wisły Płock Przemysław Krajewski. Ich miejsce zajęli: Piotr Chrapkowski, Dawid Fedeńczak i Mikołaj Czapliński.

Od początku gry biało-czerwoni spisywali się lepiej niż w środę. Wprawdzie Koreańczycy objęli prowadzenie 1:0 i 2:1, ale potem znacznie skuteczniejsi byli Polacy. W 7. minucie prowadzili już 5:2, a po 20 minutach zbudowali 5-bramkową przewagę – 12:7. Nie udało się jej jednak utrzymać do przerwy, gdyż rywale przeprowadzili kilka efektownych, kombinacyjnych akcji i zmniejszyli stratę do trzech goli.

W drugiej połowie do bramki wszedł Adam Morawski, zastępując dobrze spisującego się Jakuba Skrzyniarza. Od razu popisał się skuteczną interwencją, a Polacy po golach Czaplińskiego i Fedeńczaka odbudowali 5-bramkową przewagę.

Biało-czerwoni zdecydowanie lepiej radzili sobie w defensywie, dzięki przechwytom mogli wyprowadzać kontrataki. W 45. minucie, po celnym rzucie karnym Jana Czuwary, Polska objęła prowadzenie 24:18 i już do końca kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Wynik spotkania ustalił Piotr Jędraszczyk, który został wybrany najlepszym zawodnikiem.

W piątek o godz. 15:30 Tunezja zagra z Koreą Płd., a o 18:00 – w ostatnim meczu imprezy – Polska zmierzy się z Brazylią.

Krakowski turniej jest dla wszystkich zespołów jednym z etapów przygotowań do mistrzostw świata, które odbędą się w Polsce i Szwecji od 11 do 30 stycznia. Biało-czerwoni w grupie B zagrają kolejno z Francją (11.1), Słowenią (14.1) oraz Arabią Saudyjską (16.1). Mecze te odbędą się w Katowicach.

Polska – Korea Płd. 31:17 (17:14)

Polska: Jakub Skrzyniarz, Adam Morawski – Jan Czuwara 5, Bartłomiej Bis 4, Dawid Fedeńczak 4, Piotr Jędraszczyk 4, Damian Przytuła 3, Mikołaj Czapliński 2, Krzysztof Komarzewski 2, Ariel Pietrasik 2, Patryk Walczak 2, Michał Daszek 1, Maciej Pilitowski 1, Andrzej Widomski 1, Piotr Chrapkowski, Michał Olejniczak, Dawid Dawydzik.

Najwięcej bramek dla Korei Płd.: Kim Jinyoung 4, Jang Dong-Hyun, Jo Taehun i Kim Gimin po 3.